Ludzie, którzy pracują w sektorze transportowym, mają na uwadze to, jak potrzebne są taśmy transportowe, by ładunek był w stanie bez szwanku dojechać do miejsca przeznaczenia.

pasy transportowe

Autor: DnlRxn
Źródło: http://www.flickr.com
Pasy transportowe może są niezauważalne dla postronnego obserwatora, ale są potrzebne, by cały ładunek nie ucierpiał w czasie transportu. Najważniejsze wydaje się być to, że nie są one drogie, zatem nie należy oszczędzać na ich zakupie. Dobrze byłoby wybrać takie, które mają najlepsze parametry. Na co więc należy patrzeć przy zakupie? Z pewnością na to, jaką mają długość i szerokość. Na dodatek istotne jest również to, jaki jest typ zapinania (na hak, z napinaczem itp.) oraz czy są wytrzymałe na działania czynników atmosferycznych (deszcz, śnieg, promienie słoneczne). Nie zapominajmy, że pewnie nie wystarczy nam jeden komplet. Wobec tego należy za jednym zamachem kupić dużą liczbę taśm, żeby móc w danym dniu wybrać właściwe do ładunku, który trzeba będzie spiąć.

Jeśli masz ochotę poznać większą ilość wiadomości na ten temat, to zerknij na opublikowany tutaj post a odnajdziesz dodatkowe interesujące informacje.

Jeśli posiadamy flotę aut transportowych, to w każdym z nich powinno znajdować się przynajmniej kilka taśm. Powinniśmy także pamiętać o tym, że powinny one spełniać normy unijne. Będzie to potwierdzone odpowiednimi certyfikatami, które powinny być dołączone do każdej taśmy.

Trzeba pamiętać również o tym, że na terenie Niemiec i Austrii potrzebne będą nam taśmy o wyższych parametrach STF (standard tension force), co znaczy w praktyce nominalną siłę napięcia. Jeśli nasza spółka jeździ za granicą, warto uwzględnić te informacje podczas zakupu.