Dzisiaj coraz więcej młodych małżonków decyduje się na kupno własnego mieszkania. Mieszkanie kątem u rodziców lub teściów wydaje im się być nie do zaakceptowania. Natomiast ciągnące się latami wynajmowanie mieszkania to z kolei wyrzucanie pieniędzy w błoto – przez cały rok można wydać naprawdę niemało pieniędzy. Kupno własnego M wydaje się być więc rozwiązaniem bardzo dobrym. Przychodzi do głowy jednak pytanie, czy korzystniejszym rozwiązaniem są mieszkania deweloperskie lub te z rynku wtórnego.

mieszkanie

Źródło: www.morguefile.com
Mieszkania deweloperskie, albo nowe mieszkania, to wyjście kosztujące o wiele więcej niż kupno z rynku wtórnego. Pomimo tego właśnie na nie decyduje się coraz więcej świeżo upieczonych małżonków, którzy chcą posiadać własne M – . Decydując się na nowe mieszkania, zyskuje się M w stanie surowym. Dzięki temu można je wykończyć dokładnie tak, jak się wymarzyło. Jednocześnie unika się wszystkich prac związanych z pozbyciem się śladów po wcześniejszych właścicielach. Nie należy więc usuwać starych płytek czy zeskrobywać ze ścian niepodobające się koloru, licząc się z tym, że i tak będzie widoczny przez ten, który dopiero będzie nałożony.

W efekcie wykończenie zgodnie z własnymi preferencjami możliwe jest o wiele szybciej. Nowe mieszkania (sprawdź ofertę Archicom Polska SA), które powstają obecnie, to nowoczesne budownictwo, które obejmuje nie tylko same mieszkania, ale też zadaszone miejsca parkingowe oraz miejsca, które przeznaczone są bawiących się dzieci (artykuły związane z zakupem mieszkania). Jest to więc idealne rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy posiadają własny samochód lub dzieci w wieku przedszkolnym. Mieszkania z rynku o charakterze wtórnym są wprawdzie o wiele tańsze, ale bardzo często ich stan techniczny nie jest idealny.

mieszkanie

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
Wymagają najczęściej kompleksowego remontu, który pochłania również ogromne środki finansowe. Jednocześnie wcale nie pozwalają na błyskawiczne wprowadzenie się. Chyba że komuś nie przeszkadza to, że w mieszkaniu toczy się właśnie kompleksowy remont. Do tego doliczyć należy fakt, że przeważająca część mieszkań z rynku wtórnego to mieszkania znajdujące się w budownictwie starego typu. Bloki są często nieocieplone, klatki schodowe zdewastowane, nie ma garażu, a teren zabaw dla milusińskich to często tylko dalekie wspomnienie. Mieszkania deweloperskie są więc dużo lepszym rozwiązaniem, które ostatecznie pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale też pieniądze.