Kafelki do toalety mogą być stworzone z kamienia, ceramiki czy tzw. rektyfikowane. Do łaski wraca też terakota. A może drewno? ku.
Kafelki do toalety nadają ton umywalni.

Zastanawiając się nad urządzeniem toalety, warto pamiętać o tym, by płytki łazienkowe dobrać do rozmiarów umywalni, rodzaju łazienkowych mebli i stylu łazienki. Gdy bardzo nam zależy, ażeby umywalnia była intymna jak też klasyczna, znakomicie, kiedy glazura utrzymane będą w stonowanych barwach. Takowych, które nie znużą się błyskawicznie. Znakomite będą płytki łazienkowe w barwach przyrody: ciepłe beże, kolory szarości. Gdy nie jesteśmy całkowicie przekonani do drewna w umywalni (drewniane podłogi), które świetnie pasowałoby do takiej aranżacji toalety, możemy zakupić płytki łazienkowe imitujące deseń usłojenia egzotycznych odmian, jak na przykład merbau, które wytwarza współcześnie nie jeden producent.
Fototapety do restauracji

Autor: http://art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Jeżeli z kolei bardzo ci się podoba tradycyjna biała terakota, można szukać płytek do umywalni w niecodziennej odmianie – na przykład wąskie, prostokątne płytki – takowa terakota sprawdza się w wąskiej umywalni oraz w tych o niedużym metrażu. W połączeniu z ogromnymi lustrami jak też płytkami w standardowych rozmiarach, optycznie powiększy umywalnię. Zaś kontrastowe połączenie białych płytek z barwnymi dekorami jest propozycją dla ludzi nieznoszących monotonność w toalecie. Kolorowa toaleta (toalety wolnostojące) to odważny pomysł, wymaga zatem wytrwałości.

Powinniśmy wybrać wzór płytek, jaki będzie toposem przewodnim w aranżacji umywalni, na przykład paski, koła. Z takowymi kafelkami doskonale komponują się współczesne rodzaje armatury łazienkowej jak też takie materiały, jak szkło.