Budując dom należy pomyśleć między innymi o jego właściwym ociepleniu. Spore straty ciepła mogą znacząco obciążyć nasze domowe finanse w szczególności zimą, gdy, na ogrzewanie wydajemy wiele pieniędzy. Ociepla się przede wszystkim ściany, jednak konieczne jest także zainwestowanie w ocieplenie dachu. Jak to zrobić najskuteczniej?

ocieplanie domu jednorodzinnego

Autor: GRUPA ATLAS
Źródło: GRUPA ATLAS
Jeśli chodzi o ocieplenie poddasza na ogół wykorzystuje się 2 rodzaje tworzyw: wełnę i piankę. Ocieplenie pianką jest pod licznymi względami lepsze od ocieplenia wełną – dlatego warto korzystać z izolacjepiankowe.com.pl. Na pewno jest szybsze oraz bardziej efektywne. Za pomocą pianki natryskowej można pokryć różne miejsca. Jest to niezwykle ważne, gdyż dach ma zwykle nieregularną konstrukcję i ciężką do kompletnego zagospodarowania. Liczy się jest więc taka metoda, dzięki której będziemy mogli pokryć cały dach nawet w niewielkich zakątkach, które bywają zdradliwe, gdyż wydostaje się przez nie dość często mnóstwo ciepła.

Niezwykle istotną zaletą ocieplania za pomocą pianki jest fakt, że jest ona całkowicie bezpieczna dla organizmu człowieka. Na ogół jest wytwarzana z obojętnego poliuretanu, który jest tworzywem nietoksycznym i bezwonnym. () Dlatego zarówno układanie pianki, jak i późniejsza eksploatacja poddasza pod żadnym względem nie szkodzą ani człowiekowi, ani otaczającemu środowisku.

Czy to zagadnienie bardzo Cię zajmuje? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i poznaj naszą firmę (https://foxenergy.pl/aktualnosci/8/jak-prawidlowo-dobrac-moc-instalacji-fotowoltaicznej) – poznasz w tym miejscu nieprawdopodobnie absorbujące informacje.

Wystarczy sprawdzić czy kupiony produkt posiada właściwe atesty. Tego typu oznakowanie zawsze winno znaleźć się na dostarczanym materiale budowlanym.

Bez względu na to, czy do ocieplenia dachu zastosujemy wełnę, czy też piankę, należy pamiętać o tym, że nie tylko zastosowane tworzywo, ale również – jeśli nie przede wszystkim – sposób montażu jest niezwykle istotny. Bardzo ważna jest w tym przypadku precyzja i skrupulatne wypełnienie wszelkich pustych przestrzeni i luk. Niewłaściwie założona pianka może spowodować, że z biegiem czasu izolacja zmieni swoje położenie i przestanie spełniać swoje zadania. Warto więc wynająć fachową ekipę, która wykona kompleksowe ocieplenie domowego poddasza. Tego rodzaju prace realizuje się raz na długi czas, więc nie należy oszczędzać na tej kwestii. Tym bardziej, że dobrze ocieplony dach, zagwarantuje małe straty ciepła w całym domu.