Jej popularność jest porównywalna z izolacją styropianową, ale jest trochę droższa w marketach budowlanych. Rekompensuje to bardzo dobrą izolacją akustyczną, a oprócz tego całkowitą odpornością na ogień. Dzięki tym zaletom stała się ona coraz częściej stosowana przez wielu budujących domy jednorodzinne, mimo że trzeba za nią zapłacić odrobinę więcej.

Rurociągi

Autor: Centre for Sustainable Energy
Źródło: http://www.flickr.com
Następną istotną cechą, jaką ma wełna mineralna , jest paraprzepuszczalność na wysokim poziomie. Dzięki tego typu właściwościom izolacyjnym można, zapewniając swobodne wydostawanie się pary wodnej, budować tak zwane oddychające przegrody. Trzeba przy tym tylko pilnować, żeby tak budowana warstwa nie została zmoczona. Izolacyjne parametry wełny wzięły się z tego, że między cienkimi włóknami zostało uwięzione powietrze. Gdy wełnę się zmoczy woda wypiera tę powietrzną barierę i izolacja traci swoją rolę. Przy właściwej budowie warstwy izolacyjnej wykorzystującej ten właśnie materiał

Budowlańcy

Autor: U.S. Naval War College
Źródło: http://www.flickr.com

używane są jeszcze folie o odpowiednich parametrach, pozwalające utrzymać wszystkie najlepsze parametry.

Przy malowaniu elementów stalowych bardzo często są stosowane farby (zobacz farby do mebli kuchennych) proszkowe (strona www). W porównaniu z tradycyjnymi farbami i lakierami posiadają one kilka istotnych zalet. Przede wszystkim farny proszkowe nie zawierają żadnego rozpuszczalnika, przez co znacznie przyjaźniejsze dla środowiska naturalnego.

Mniejsza jest również ilość potrzebnych surowców do wymalowania danego przedmiotu, a także mniej ubytków, niż przy tradycyjnych technikach. Co prawda kilogram farby będzie kosztować więcej niż płynnej, lecz jest ona znacznie bardziej wydajna, przez co ogólny koszt pomalowania elementu będzie jednak sporo niższy. Niebagatelne znaczenie ma również duże bezpieczeństwo i przyciski oddymiania przy użytkowaniu, farby proszkowe się nie palą, więc użytkowanie ich nie wymaga tak rygorystycznych ograniczeń. Proces malowania będzie się odbywać poprzez napylenie na czystą powierzchnię elementów warstwy farby proszkowej, która następnie jest stapiana przez wygrzewanie przedmiotu, tworząc estetyczną i wytrzymałą warstwę lakieru.