Ściany dwuwarstwowe są obecnie częstokroć stosowane w trakcie budowy domu jednorodzinnego i budowy innego typu nieruchomości. Pożądane byłoby więc dowiedzieć się jakim sposobem wznosi się takie ściany oraz na jakie ważne parametry ścian dwuwarstwowych powinno się zwrócić baczną uwagę.

budowa

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
Stawiając ściany dwuwarstwowe naturalnie trzeba pamiętać, iż w wypadku ścian tego rodzaju mur jest to znaczącym elementem konstrukcyjnym, a ocieplenie pełni rolę decydującej bariery, jaka ochrania przed ucieczką ciepła z domu. Ściany dwuwarstwowe składają się z dwóch różnorodnych materiałów. To istotne, gdyż każdy użyty materiał posiada inne właściwości i cechy, dzięki czemu przypuszczalne jest zbudowanie solidnego i energooszczędnego domu jednorodzinnego.

Niesłychanie istotną rzeczą jest to, żeby ściany posiadały stosowny współczynnik przenikania ciepła U, który nie może być wyższy niż 0,3 W (m2K), jednakże w domach energooszczędnych warto zadbać o to, aby ów współczynnik był jeszcze niższy. Właśnie dlatego korzysta się ze ścian dwuwarstwowych, jakie zezwalają w łatwy sposób osiągnąć odpowiednio niższy współczynnik przenikania ciepła U. Dzięki ścianom dwuwarstwowym możliwe jest używanie wystarczająco grubej warstwy ocieplenia, dzięki czemu budowa (nadzór inwestorski cena) domu energooszczędnego odbywa się sprawnie oraz szczegółowo – poradnik budowlańca.

zobacz, co w trawie piszczy

Autor: Jose Luis Cernadas Iglesias
Źródło: http://www.flickr.com
Powinno się także wspomnieć, że ściany dwuwarstwowe gwarantują wykonanie domów jednorodzinnych w różnorodnych stylach budowlanych, materiał ten daje więc niezwykle dużo sposobności architektonicznych. Z wykorzystaniem ścian dwuwarstwowych realne jest wykonanie zarówno domu klasycznego, jak też współczesnego, który charakteryzuje się wieloma ciekawymi ozdabianiami i różnymi ozdobnymi detalami. Wykorzystanie ścian dwuwarstwowych w budownictwie daje nam więc istotnie dużo możliwości, wskutek tego mnogość osób chętnie sięga teraz po ten rodzaj ścian. Są one praktyczne i wszechstronne, ponadto wolno bez trudu dostać je na rynku budowlanym.