Wszyscy byśmy życzyli sobie, aby fronty naszych mebli otwierały się bez żadnego wysiłku oraz żeby w czasie domykania drzwiczki nie trzaskały. Odpowiednią pracę frontów zagwarantować mogą tylko zawiasy, które zaopatrzone są w pomocnicze, przydatne role.

Dom to przykład dobrego połączenia tradycyjnego polskiego budownictwa z naturalną  i ekologiczną architekturą.

Autor: Libet
Źródło: Libet
Zawias jest integralną częścią mebla, dlatego też musi współpracować z całością. Żeby tak było, musi być prawidłowo zamontowany. W wypadku zawiasów innowacyjnych nie jest to niezwykle skomplikowane, bo dbają o to ich producenci. Zawiasy przystosowane są do różnorodnego typu prowadników i puszek. W zależności od metody montażu, puszkę tego typu zawiasu moglibyśmy zamontować za pośrednictwem śrubek, muf wciskanych albo bez wykorzystania jakichkolwiek przyrządów. Dla funkcjonalności tego typu zawiasu bardzo ważna jest również możliwość regulowania. To właśnie od regulacji zależy czy meblowe fronty będą idealnie prostopadłe. Także od regulacji zależy czy fronty ustawione będą na takiej samej wysokości. Jest zależne również od niej to, czy ruchy w czasie otwierania oraz zamykania drzwi będą przebiegać harmonijnie oraz bez żadnych zakłóceń.
mechanik

Autor: Dylanlspangler
Źródło: http://www.flickr.com
zawias

Autor: Michał Paluchowski
Źródło: http://www.flickr.com
Zawiasy do nakładanych drzwiczek są zawiasami podstawowego rodzaju, które spełniają swą rolę w jakichkolwiek frontach, które są nakładane na korpus mebli. A tego typu zawiasów używa się m.in. do prostych regałów kuchennych oraz szaf z roztwieranymi drzwiami. Następnym wariantem zawiasów są zawiasy do drzwi bliźniaczych. Ten typ zawiasów jest również stosowany do drzwiczek nakładanych. Używa się je zazwyczaj w szafach, w jakich na jedną przegródkę są przyporządkowane 2 sztuki drzwi.

Zawiasy do wpuszczanych drzwi są to zawiasy, które umożliwiają montaż frontu w środku korpusu.

Zawsze niezbędna jest wiedza z przeróżnych tematów. Wtedy atrakcyjny news (https://www.prymat.net/oferta/artykuly-przemyslowe/nadstawki-paletowe/) przyda się wszystkim ludziom. By ją posiąść, trzeba przeczytać tekst pod poniższym linkiem.

Tego typu zawiasy możemy użyć w każdym miejscu tam, gdzie musimy albo chcemy zastosować właśnie tego typu rozwiązanie.