Jest to pierwiastek, który konieczny jest do funkcjonowania naszego organizmu. Jego działanie obejmuje normalizację poziomu glukozy we krwi, gdyż zwiększa przenikanie krwi do tkanek a także zwiększa poziom dobrego cholesterolu we krwi.

izolacja

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Tym pierwiastkiem jest chrom.

Przekonaj się, że nasze linki mogą prowadzić tylko do najciekawszych stron. Jeżeli ciekawią Cię jakieś wiadomości, to te odnośniki przekierują Cię do przydatnych stron.

Wspiera on metabolizm czyli spalanie tkanki tłuszczowej. Gdy przyjmujemy chrom, redukuje nam się apetyt na słodkości, który pojawia się zazwyczaj pewien czas po zjedzeniu obiadu. Metabolizm tłuszczów i węglowodanów, który wspomagany jest chromem, jest przydatny u osób, które starają się zrzucić zbędne kilogramy. Badania mówią, że właściwe dawki chromu pomagają również utrzymać właściwe ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu. Chrom moglibyśmy znaleźć w naturalnych towarach zatem w kukurydzy, kaszy, płatkach zbożowych, chlebie gruboziarnistym, owocach morza oraz wołowinie. Zioła, które zawierają chrom, to skrzyp polny i szklak amerykański. Tabletki odchudzające, które zawierają chrom, reklamowane są jako spalacze tkanki tłuszczowej i jako środki wspomagające budowę mięśni. Zazwyczaj są to środki, które zawierają chrom i kwas pikolinowy ułatwiający wchłanianie przyjętego chromu.

Chrom, który łykamy w tabletkach na odchudzanie, może wywoływać w systemie efekty niepożądane. Dawka bezpieczna tego pierwiastka to 52-200mcg. Właśnie taką ilość chromu jesteśmy w stanie dostarczyć ciału w samej diecie. Dawka mająca 200-400mcg jest to dawka, która polecana jest przy intensywnym odchudzaniu. Jeśli trzymamy się zalecanej porcji, to niezwykle rzadko mogą wystąpić jakiekolwiek skutki uboczne. Przy dużym przekroczeniu zalecanej ilości chromu, działać on może nawet rakotwórczo oraz może niszczyć DNA komórek.

Skutkami ubocznymi, które występują przy przedawkowaniu tego pierwiastka, to bezsenność, rozdrażnienie, niedobory żelaza i wzrost wagi u kobiet młodych, które stosują regularne ćwiczenia siłowe. Oprócz chromu tabletki zawierają także kofeinę oraz efedrynę i to one mogą powodować efekty uboczne zatem kłopoty z wątrobą i napady drgawek.