Wysokie temperatury oraz sezon grzewczy znacznie mogą obniżyć wilgotność powietrza w pomieszczeniach. Wysuszone powietrze oznacza suchą cerę, suche włosy, kłopoty ze skupianiem się i zatokami.
Rozwiązaniem na te problemy są nawilżacze powietrza.

Są one konieczne przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym, gdy w domu po rozpoczęciu sezonu grzewczego powietrze staje się niezwykle suche. Niektórzy ludzie zauważają od razu zmiany, ponieważ pojawiają się u nich problemy z oddychaniem oraz z brakiem skupienia się. Pozostali zauważają różnicę dopiero po czasie. Zaopatrzenie się w nawilżacz powietrza pozwala zachować w mieszkaniu idealną wilgotność konieczną do życia. Zaawansowane modele nawilżaczy nie jedynie nawilżają powietrze, lecz również jonizują oraz oczyszczają je. Najprostszym nawilżaczem powietrza jest nawilżacz na kaloryfer. Jest to narzędzie nieelektryczne, jakiego konstrukcja i działanie jest niezwykle łatwe. Przeważnie są to metalowe albo ceramiczne pojemniki, które wiesza się na grzejniku. Ciepło z grzejnika sprawia, że umieszczona w tego typu nawilżaczu woda ulega parowaniu oraz delikatnie nawilża powietrze.
lampa wisząca

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Oświetlenie sufitowe LED

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Nawilżacze parowe produkują ciepłą mgiełkę. Zasada ich działania jest także łatwa i przypomina funkcjonowanie nawilżaczy na grzejnik. Woda, która mieści się w pojemniku jest podgrzewana, a powietrze z zewnątrz dostające się do nawilżacza zostaje wymieszane z cząsteczkami zimnej wody. Tworzona w taki sposób mgiełka wyrzucana jest przez urządzenie do pomieszczenia. Tego typu para jest sterylna. Nawilżacze ewaporacyjne produkują zimną mgiełkę. Są one wyposażone w bęben albo wkład z filtrem.

Czy nasz wpis wydaje Ci się ciekawy? Pragniesz obejrzeć więcej treści na podobny temat? Zatem idź dalej (http://www.wolplanposadzki.pl/wylewki-sroda-slaska/) i przeglądnij nowy opis.

Po wlaniu wody do urządzenia i włączeniu go, zassane powietrze jest nawilżane oraz wydalane na zewnątrz przy pomocy wentylatora. Właśnie w taki sposób powstaje chłodna mgiełka.

Nawilżacze ultradźwiękowe są niezwykle energooszczędne oraz ciche dla ludzi. Mają także możliwość regulacji. Są także wielofunkcyjne i przeznaczone są dla osób, które szukają cichego urządzenia, które ma okazję regulowania.