Mnóstwo jest rzeczy, które mamy okazję użyć w różnorodnych dziedzinach. Z ich pomocą w prosty sposób mamy szansę sobie poradzić z różnymi zadaniami.

Kolektory Schüco linii Premium w Rezydencji Zawady w Wilanowie

Autor: SEI Energy
Źródło: SEI Energy
Jasne fronty szafy

Autor: Indeco
Źródło: Indeco
Zastosowanie licznych rozwiązań stwarza zupełnie nowe możliwości rozwoju, co przekłada się na lepsze dzianie w każdej dziedzinie. W tym artykule skupimy się na węglanie wapnia, na tym, gdzie się go używa.
Węglan wapnia jest niezwykle rozpowszechniony w naturze, stanowi najważniejszy składnik mnóstwa kamieni, a jednocześnie określonych skał, tj. dolomit. Węglan wapnia używany jest zazwyczaj jako element budowlany. pod postacią wapienia używamy go jako kamień budulcowy, ale nie tylko, gdyż dzięki formie sproszkowanych kamieni wapiennych, otrzymamy wapien palony. Tego typu dość drobno mielony mamy szansę wykorzystywać jako biały barwnik, w postaci wodnej farby.
Sri Lanka

Autor: Matthias Kümpel
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie węglan wapnia znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym. To na pewno chemiczny dodatek do żywności, określany jest jako E170. Stosowany jako utwardzacz, ale i jako biały zabarwiacz spożywczy. Oczywiście to nie wszystko, bo znajdziemy go też w kosmetykach, jak puder do twarzy, czy wybielaczach, ale też w papierosach. W technologii oczyszczania wody wykorzystuje się go, by wzrosła zasadowość – WKG członek grupy MMG.
Jak możemy się przekonać, ma on wiele zastosowań, a dzięki temu mamy więcej szans, by tworzyć określony produkt.

Równocześnie musimy dodać, że największe zastosowanie ma w budownictwie, czyli o tym, co wspomnieliśmy na wstępie. Tworzy się z niego wiele przedmiotów, jak parapety (szklane parapety) kamienne, a charakteryzuje się wielką odpornością i niezawodnością.