Osoby, jakie mają w planach zmianę poszycia dachu, na pewno myślą nad wadami i zaletami różnych możliwości. Jest to temat istotny, bo ma ogromny wpływ na wybór danego rozwiązania. Jakie są więc wady oraz zalety dachówek ceramicznych?

Niewątpliwą zaletą dachówek ceramicznych jest ich wytrzymałość. W teorii powinny one przetrwać około stu lat, natomiast często i po tym czasie pełnią one swoją rolę świetnie. Nawet gdy dojdzie do uszkodzeń pojedynczych sztuk dachówek, możemy wymienić je bez problemu. Nie musimy zatem jak w przypadku połaci o większych powierzchniach, zmieniać sporej wielkości płaszczyzny, co na pewno zmniejsza koszty naprawy. Kolejnym ważnym plusem jest bez wątpienia długi okres gwarancji. Jest to jakby potwierdzenie wcześniejszego opisu trwałości dachówek. Wytwórcy chcąc potwierdzić doskonałą jakość własnych produktów, dają gwarancje na trzydzieści a nawet na pięćdziesiąt lat.

Dużą zaletą dachówki ceramicznej jest niewątpliwie jej estetyczny wygląd. Obecnie wybór kolorów oraz kształtów jest tak ogromny, że znajdziemy coś odpowiedniego.

Wejdź na stronę autora – tam znajdziesz wiele zajmujących informacji, które poszerzą Twą wiedzę na zaprezentowany tu atrakcyjny temat.

Poza tym trzeba pomyśleć nad dachówką z powłoką z glazury, która ma ładny połysk, a do tego dłużej nie obrasta mchem. Warto wiedzieć, iż dachówka ceramiczna zapewnia dobrą wentylację domu. Powietrze przechodzi swobodnie, a zarazem doskonale chroni ona przed deszczem i śniegiem. Poza tym dobrze tłumi dźwięki z zewnątrz, przez co dom wydaje się być bardziej cichy. Więcej wiedzy pozyskasz na stronie

Czerwony dach

Autor: Fama PR
Źródło: Fama PR
Jednak faktycznie nie należy ona do najtańszych pokryć dachowych. Z tego powodu, jeżeli interesuje nas dachówka ceramiczna cennik musimy sprawdzić na samym początku, ażeby wiedzieć jakich wydatków się spodziewać. Oprócz tego dobrze będzie wybrać profesjonalną wycenę, aby uzyskać dokładny koszt jeszcze zanim podejmiemy decyzję o zakupie. Tego typu osoba wyceni dokładnie nie tylko koszt metra kwadratowego dachówek, lecz też koszt większych elementów, jak chociażby dachówek wentylacyjnych, jakie w dużym stopniu podwyższają koszty inwestycji. Następny minus to waga tej dachówki. Należy upewnić się czy więźba dachowa wytrzyma jej ciężar, który potrafi dochodzić nawet siedemdziesiąt pięć kilogramów na metr.

Przy zakładaniu takiego poszycia użyjmy membrany dachowe. Jest to świetna ochrona termoizolacyjna, która ochroni również przed zawilgoceniem. A musimy pamiętać, że zawilgocony dach to spora strata ciepła.