Dla wielu z nas to pytanie jest bardzo racjonalne, ale najbardziej musimy zwracać uwagę na to, do jakich zadań planujemy użyć materiału termoizolacyjnego. Bardzo często wykorzystuje się polistyren ekspandowany, czyli styropian, który jest cięższy i bardziej gęsty. Popularna jest również wełna mineralna, np. szklana.

poddasze

Źródło: pixabay
Wyroby z wełny mineralnej mają niezwykle dobre właściwości akustyczne oraz termoizolacyjne. Są wytrzymałe na ogień, lecz także nasiąkliwe. Stosuje się je najbardziej do ocieplania ścian, poddaszy czy dachów płaskich. Ciekawe są również do wygłuszania sufitów podwieszonych i stropów pomiędzy piętrami. Inne maty termoizolacyjne to styropian, czyli polistyren ekspandowany, który korzystniej izoluje termicznie niż akustycznie. Jest dość odporny na zawilgocenie, bo ma niedużą nasiąkliwość, szybko wysycha, lecz niestety słabo znosi kontakt z ogniem oraz niektórymi chemikaliami lub promieniami UV – maty termoizolacyjne.

Stosuje się go do ocieplania fundamentów, dachów płaskich a także tarasów. Ciekawym materiałem jest keramzyt, czyli porowate kulki o dość twardej powłoce, jakie są wypalane z gliny. Jak są impregnowane, to najbardziej odpowiednie do izolacji podłóg na gruncie. Keramzyt nie jest pożywką dla grzybów czy pleśni, zaś jego wytrzymałość jest porównać jesteśmy w stanie z trwałością materiałów ceramicznych. Taką izolację z keramzytu bardzo często wykonuje się jako zasypkę, w tym celu tak więc po wysypaniu warstwy grubości około 15 centymetrów ubija się ręcznie lub mechanicznie.

Jeżeli demonstrowana w tym materiale problematyka to Twój konik – wyraź opinię na ten temat. Twój komentarz bez wątpliwości dla autora się będzie liczyć.

Tego rodzaju produkt łatwo można kupić, z pewnością dostać go można w sklepach, w jakich można zakupić także inne konieczne pomoce, jak profile gumowe (ile kosztują profile gumowe).

Izolacja podłogi
Równie ważna jest izolacja z włókien celulozowych. Używana jest tak właściwie do ocieplania przestrzeni, jakie są ciężko dostępne, w jakich nie można poprawnie ułożyć tradycyjnych materiałów ociepleniowych. Takie włókna są wdmuchiwane na strop albo pomiędzy elementy konstrukcyjne specjalną maszyną. Wszystkie tego rodzaju materiały można kupić w wielu sklepach z materiałami budowlanymi, w których bez problemu można zakupić inne konieczne sprzęty oraz materiały, jak przykładowo klingeryt (klingeryt).