Sporo miejsc w przestrzeni publicznej powinno być projektowanych nie tylko z myślą o wygodnym użyciu, funkcjonalności, ale również z myślą o zasadach higieny. Przecież w tego typu miejscach, jak toalety w miastach korzysta sporo ludzi.

Pokój

Autor: Carissa Rogers
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego względu tak ważne jest, by przestrzegać takich zasad. Jak przedstawiają się takie zasady?
Gdy mowa o przestrzeganiu takich zasad, to na pewno bardzo ważne jest, by przestrzenie były jak najbardziej proste oraz, by łatwo było utrzymać w nich czystość. Tutaj duże znaczenie mają użyte surowce, ale także wystrzeganie się dużej ilości trudno dostępnych miejsc, gdzie może zbierać się sporo nieczystości.

Przejdź na stronę autora (https://www.eogniwa.pl/). Zachęcamy Cię usilnie! A to przez to, że czeka tam na Ciebie wiele ekstra oraz zajmujących wiadomości.

Kolejną rzeczą jest wyposażenie takich toalet. Kiedy chodzi o tego typu urządzenia, to muszą one spełniać konkretne normy, które sprawiają, że możliwe jest higieniczne korzystanie z takiego sprzętu przez dużą grupę ludzi – impeco.

czas - kadr

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego względu też w takich miejscach nie może być sprzętów wielorazowych, jak w prywatnych domach, gdzie korzysta z nich zaledwie pojedyncza rodzina. W tym wypadku kostka mydła bez wątpienia nie będzie na miejscu, w zamian za to są dozowniki na płyn, albo takie tworzące pianę do umycia rąk. Dłoni nie wycieramy w ten sam co wszyscy ręcznik, ale raczej w papierowy ręcznik, albo też świetnie sprawdza się suszarka do rąk. Ważne, by wykorzystane urządzenia były przystosowane do używania w toalecie publicznej. Należy pamiętać, że w takich pomieszczeniach bakterie zbierają się wszędzie, dlatego im mniej rzeczy trzeba uruchomić dotykiem, tym lepiej – zerknij.

Świetnie sprawdzą się na przykład krany, które włączają się, kiedy wyczują ruch. Na szczęście tworzonych jest coraz więcej takich nowoczesnych toalet w przestrzeniach miast.