Wykorzystywane przy kominach sznury, mogłyby mieć różnorodnego rodzaju zastosowania. Dla przykładu występują sznury dylatacyjno-centrujące, które są stosowane przy montowaniu ceramicznych kanałów kominowych, a także jako znakomity sposób na ich centrowanie.

sznur kominowy

Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm

Często wykorzystuje się je również przy podłączaniu klasycznie spalinowych kotłów do ceramicznych.
Tego typu sznur może kosztować ok. 10zł za 1 metr bieżący i jest to niezwykle atrakcyjna cena mając na uwadze to, że jest on zupełnie niepalny. Funkcjonuje również inny sznur kominowy.

Czy niezbędne jest Ci istotne opracowanie (https://www.doltech.pl/kategoria/maszyny-budowlane-sany/koparki/) tego zagadnienia z przeróżnymi detalami? Przygotowaliśmy dla Ciebie dobrą informację – odszukasz je w podanym linku.

Jest on wytworzony przy użyciu wełny mineralnej oraz mógłby być znacznie tańszy. temperatura, w której może on pracować to przedział 200 – 400 stopni Celsjusza. W tego typu temperaturze nie powstaje tzw. wytrącanie się wilgoci. Inaczej mówiąc, sznury wykonane z wełny mineralnej nie mogą być używane tam, gdzie wytwarzane są spaliny mokre. Przy wybieraniu konkretnego sznura kominowego należy więc wziąć pod uwagę materiał, z którego został wykonany oraz takie właściwości jak długość oraz szerokość. Jako przyłącze stosowane do odprowadzania spalin wydobywających się z komina i różnych urządzeń grzewczych wykorzystuje się specjalny zestaw. Mógłby on posiadać przeróżne rozmiary oraz jest wytworzony z posiadającej 2 mm grubości blachy stalowej.

W ofercie sklepów można by również kupić taki sznur dylatacyjny w zestawach wraz ze specjalnym klejem. Przykładowo średnica takiego wykonanego z włókna szklanego sznura wynosi 8 mm, natomiast długość 2,5 metra. Zestaw objęty jest trwającą dwa lata gwarancją oraz kosztuje ok. 30 złotych. Najszybciej można by go zakupić zwyczajnie przez internet.

Da to również możliwość szybkiego zestawienia takiego rodzaju produktów. Jest to także korzystny sposób na znalezienie najtańszego sznura, jednak trzeba zwracać uwagę na jakość.