Drzwi to nieodłączny element większości obiektów mieszkalnych i przemysłowych. Jest ich wiele różnych rodzajów, różnią się stylistyką, używanymi materiałami i także przeznaczeniem. Każdy rodzaj takich drzwi pełni odmienną rolę, i właśnie to najbardziej wpływa na to, z czego i jaką metodą drzwi zostaną zrobione. Ciężkie, solidne i wytrzymałe – właśnie z tym najczęściej kojarzą się drzwi wejściowe zewnętrzne.

Drzwi PASSO Alto

Autor: POL-SKONE
Źródło: POL-SKONE
Ich podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie wnętrza domu czy mieszkania przed atmosferycznymi czynnikami, a także złodziejami, którzy mogliby się pokusić o kradzież czy włamanie. Zewnętrzne drzwi wykonywane są z najróżniejszych surowców, niekiedy jest to twardsze drewno, na przykład z dębu lub buku, często spotyka się również wersje stalowe, obite drewnopodobną okleiną. Jeżeli chodzi o stylistykę, to wybór drzwi tego typu jest bardzo duży, zarówno rozmiarów jak i wzorów. Kilkanaście różnych gatunków drewna i pozostałych materiałów, szybki, okienka i zdobienia sprawiają, że nikt chyba nie powinien mieć kłopotu z wyborem najodpowiedniejszego modelu dla siebie.

Ponieważ jedną z głównych funkcji drzwi zewnętrznych powinna być ochrona przez złodziejami, to muszą mieć one odpowiedni poziom zabezpieczeń. Niezwykle istotne są odpowiednie zamki, muszą być co najmniej dwa z odpowiednim atestem, górny oraz dolny, świetnie będą się sprawdzać również wmontowane bolce, które uniemożliwiają wyważenie drzwi z futryn. Na przykład drzwi wejsciowe zewnetrzne (sprawdź ceny produktówwięcej informacji) bardzo dobrze będą spełniać te funkcje, są one dość bezpieczne a oprócz tego posiadają ciekawą stylistykę, jaka wielu osobom bardzo się podoba. Jeśli chodzi o drzwi używane w środku mieszkania czy domu nie będzie już tak rygorystycznych oczekiwań, choć też na kilka rzeczy trzeba zwrócić uwagę. Przykładowo drzwi lazienkowe 60 ( odwiedź nas – najciekawsze propozycje) posiadać muszą odpowiednie otwory wentylacyjne, jest to istotne szczególnie wtedy, gdy w mieszkaniu będzie się używać piecyków gazowych. Brak przepływu powietrza(zobacz dezynfekcja wentylacji) w takich przypadkach może być przyczyną niezwykle groźnego zaczadzenia, więc kupując drzwi łazienkowe trzeba zwrócić na to uwagę.