Wykorzystywanie nagrzewnic powietrza, zatem tzw. dmuchaw, to jeden z najpopularniejszych rodzajów ogrzewania pomieszczeń. W efektywny i łatwy sposób wdmuchują one gorące powietrze, zapewniając najlepszą temperaturę magazynów czy też innych budynków wykorzystywanych w przemyśle.
Rodzajów nagrzewnic powietrza jest bardzo wiele, zatem przed wyborem określonego modelu, warto się dokładnie zastanowić.

Dziedzina urządzeń grzewczych na bieżąco się rozwija. Wytwórcy ciągle próbują nowych rozwiązań oraz nie ustają w wysiłkach, żeby wprowadzać coraz to bardziej innowacyjne i wydajnejsze rozwiązania. Nie inaczej wygląda ta kwestia ze sprzętami o nazwie nagrzewnica powietrza. Ze względu na typ paliwa, nagrzewnice powietrza można rozdzielić na gazowe, elektryczne czy też olejowe. Nagrzewnice elektryczne, jak sama nazwa wskazuje, zasilane są za pomocą energii elektrycznej. Ten typ sprzętów sprawdzi się doskonale podczas regulowania temperatury w pomieszczeniach o stosunkowo niewielkiej płaszczyźnie, dla przykładu w mniejszych kontenerowych sklepach czy w kioskach albo w lakierniach, gdzie występuje ryzyko jakiegoś zapłonu jakiegoś typu cieczy łatwopalnych.
nagrzewnice powietrza

Autor: coloeus&k___a
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety jest to dosyć drogi (nośność dróg w polsce) sposób rozgrzewania ze względu na pobieranie znacznej mocy. Żeby zatem ogrzać większe obiekty, potrzeba naprawdę sporej ilości energii elektrycznej. Nie jest to rozwiązanie zbyt ekonomiczne. W tego typu urządzeniach jak nagrzewnica powietrza zasilana prądem elektrycznym, nie zabraknie jednak również zalet.

Przede wszystkim są one bardzo bezpieczne w użytku, gdyż nie mają otwartego ognia, zatem przy awarii systemu ryzyko pożaru czy też wybuchu jest niewielkie. Nagrzewnice powietrza takiego rodzaju są też relatywnie ekologiczne oraz nie emitują spalin i nie zużywają tlenu.