Wiele osób myśli o studiowaniu na uczelni wyższej na kierunku architektonicznym. Projektowanie domów czy wnętrz zdaje się być ogromnie interesującym i inspirującym zajęciem. Studia architektoniczne cieszą się stałą popularnością.

plan budowy

Kierunek architektura i urbanistyka występuje na politechnikach. Architekturę wnętrz natomiast w większej części miejscowości studiuje się na Akademii Sztuk Pięknych. Żeby rozpocząć studia na kierunku architektura, trzeba spełnić kilka warunków. Wbrew temu, co niektórzy sądzą, nie jest to kierunek prostu. Na każdy z typów architektury niezbędna jest umiejętność rysowania. O zainteresowaniu kursami tego rodzaju świadczy duża częstotliwość wpisywania w Internecie haseł takich jak „kursy rysunku w Krakowie”.

Studia architektoniczne na ASP

Akademie Sztuk Pięknych, jak już zostało wspomniane, najczęściej realizują kierunek architektura wnętrz. Warunki, jakie należy spełnić są inne niż w przypadku uczelni technicznej.

Masz ochotę zgłębić więcej na opisywany wątek? To świetnie, gdyż pod tym hiperłączem (https://www.arapneumatik.pl/p-243-wyspa-zaworowa-pneumatyczna-isys-micro-parker) znajdziesz ciekawe informacje, które Cię wciągną.

() Trzeba oczywiście wykazać się umiejętnością rysunku, będzie to jednak rysunek bardziej artystyczny niż w przypadku rekrutacji na uczelnie techniczne. W stosunku do uczelni technicznych dużo mniejsze znaczenie mają przedmioty ścisłe, natomiast większy – na humanistyczne i historię sztuki. Architektura wnętrza ASP jest więc skierowana do ludzi, którzy potrafią dobrze rysować, a przy tym mogą mieć problemy z matematyką i pozostałymi dziedzinami ścisłymi.

Architektura na politechnice

Politechniki najczęściej prowadzą kierunek o nazwie architektura i urbanistyka. Jest to tryb trwający trzy i pół roku, po którym ma się stopień inżyniera. Następnie można udać się na studia magisterskie. Architektura na politechnice to kierunek, na którym największy nacisk kładziony jest na przedmioty ścisłe i techniczne. Z tego powodu duża część studentów po krótkim czasie zmienia kierunek studiów. Umiejętność rysunku także jest niezwykle istotna, jednak jest to rysunek trochę innego typu niż w przypadku ASP. Powinien on posiadać charakter techniczny, aspekty artystyczne są tutaj na dalszym planie, przyda się to do robienia projektów jak . Także w tym przypadku lekcje rysunku mogą okazać się pomocne. To przydaje się też później np. gdy przy projektach architekt używa programy do projektowania wnętrz. Trzeba również pamiętać o tym, że po ukończeniu studiów należy przejść jeszcze kilka kursów, by można było zacząć pracować jako architekt.