Samochody, które stoją pod zadaszeniem są znacznie mniej podatne na działanie korozji, mają lepszy lakier, a zimą nie będzie z nimi problemów z odśnieżaniem. Dlatego też najlepszym możliwym rozwiązaniem jest chowanie auta w garażu. Mieszkańcy bloków i budynków wielorodzinnych mają możliwości nieco mniejsze, albo będą mogli kupić miejsce do parkowania w garażu podziemnym, o ile oczywiście w ich budynku taki się znajduje, albo garaż w wersji wolnostojącej, jakich jednak jest bardzo mało.

garaż

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com
Znacznie lepiej mają posiadacze domów – obok nich przeważnie da się zorganizować choć trochę miejsca na niewielki garaż. Lecz garaże murowane są dość drogie w wybudowaniu, poza tym konieczne jest postawienie ich na fundamencie. Sposobem na to są garaże metalowe – tanie, przenośne i przede wszystkim proste w montażu. Ogromnym plusem tego typu garaży jest to, że można je prosto przenieść w inne miejsce, lub po prostu sprzedać, kiedy się przestanie z nich korzystać. Wielu ludzi na okres wykończenia domu kupuje tego typu garaż, i w pewnym momencie wymienia go na murowany.

Garaż stalowy można postawić na dowolnym twardym podłożu.

Można rzecz jasna wylać wylewkę oraz fundament, wówczas znacznie lepiej będzie się go użytkowało. Lecz nie jest to konieczne – tego typu garaż ustawić można na betonowych słupach lub płytach, jeżeli wszystko będzie równe to też będzie dobrze stał. Po wyrównaniu podłoża samo postawienie konstrukcji jest proste, wystarczy poskręcać dach i ściany ze sobą . Stalowe garaże wykonuje się z paru odmian blach, różniących się ceną i odpornością na korozję.

Zakup garażu zrobionego z dobrej blachy ocynkowanej to gwarancja przynajmniej kilku lat bezproblemowego używania, rzecz jasna można taki garaż wcześnie pomalować na jakiś ciekawy kolor. Lecz oczywiście garaże stalowe mają także kilka wad.

Sprawdź koniecznie ten świeży wpis – on z pewnością także Cię zainteresuje, gdyż są tam inne tego typu informacje na temat prezentowanej problematyki.

Jedną z nich jest brak termicznej izolacji, przez co używanie ich w zimie jest dość kłopotliwe. Oprócz tego ze względu na swoją budowę nie pozwalają na zbyt duże wykorzystanie powierzchni ścian, tu znacznie lepiej będą się prezentować garaże z cegły czy pustaków.