Czy wiesz, że fotograficy, którzy nadal wykorzystują tradycyjne procedury do wywoływania wykonywanych przez siebie fotografii stosują specjalne naczynia? Są one odporne na działanie chemikaliów, wykonane zazwyczaj z plastiku oraz wypełniane wodą płuczącą.

mieszkanie - odbitka

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

towary

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
Są to małe prostokątne naczynia, które wielokrotnie mają dosyć małe ściany, co ułatwia umieszczanie różnych materiałów fotograficznych w formie arkusza. Są nimi np. zdjęcia albo zamykarki błony. Takie kuwety wytwarzane są w różnych rozmiarach, co pozwala fotografowi zmniejszyć zużycie drogich chemikaliów, gdyż może dobrać on rozmiar takiej kuwety do wymiaru opracowywanego właśnie zdjęcia. Naczynia te wielokrotnie też mają tzw. prążkowane dno, co może ułatwić dostęp roztworów do całej płaszczyzny fotografii. Warto także powiedzieć, że są miski zawierające taką samą nazwę, lecz są stosowane w zupełnie odmiennych dziedzinach, przykładowo w laboratoriach chemicznych czy też w hodowli zwierzaków domowych do załatwiania ich potrzeb.
Tego typu rodzaj kuwety może mieć również obudowę, dzięki której przynosi na myśl trochę mały domek. Górna część takiej kuwety posiada otwór, przez który zwierzę może do niej się dostać. W wypadku tego typu kuwet wypełnia się je piaskiem lub odpowiednim żwirkiem. Niskie ścianki miski ułatwiają nie tylko wchodzenie zwierzęciu do środka, ale także posiadaczowi wymianę np. piasku.

Warto także wspomnieć, że przykładowo w motoryzacji istnieje wykonany z plastiku zbiornik służący do przechowywania różnych małych części, np. gwoździ czy nakrętek, który także nazywany jest kolokwialnie kuwetą.