Klimatyzator kojarzy nam się z ekskluzywnymi wnętrzami. Dziś tego typu klimatyzator może zagościć w naszym mieszkaniu.
Schładzacz domowy jest w większym stopniu wydajny niż zwykły wentylator. Jeśli dopasujemy prawidłowo model do rozmiaru pomieszczenia, wówczas w budynku będzie chłodno nawet w duże upały.

okno

Autor: Loren Kerns
Źródło: http://www.flickr.com
Schładzacz posiada dosyć dokładny układ regulowania temperatury, zatem można go ustawić w ten sposób, aby na bieżąco w mieszkaniu było dla przykładu 20 stopni. Takie urządzenie utrzymuje automatycznie wilgoć powietrza na takim poziomie, żeby była właściwa dla osoby ludzkiej zatem 40-60%. Zapewnia również lekki przewiew. Prędkość tego przewiewu to ok.

Udało nam się przyciągnąć Twoją uwagę naszym intrygującym postem? Rewelacyjnie. Zatem zapraszamy – kliknij hiperłącze (http://izoplanpur.pl/) i przenieś się do kolejnej witryny po detale.

20 cm/s. Dzięki filtrom powietrza to chłodniejsze powietrze jest w większym stopniu czyste. Właśnie z tego względu klimatyzacyjnych urządzeń moglibyśmy używać również w dni chłodne, aby nawilżyć oraz oczyścić powietrze. W domu moglibyśmy zastosować przenośne klimatyzatory montaż ich jest niezwykle prosty. Co poniektóre z klimatyzatorów posiadają dodatkowy wentylator, który wspomaga chłodzenie. Posiadają także elementy grzejne. Dzięki nim można używać klimatyzatora także po to, aby dogrzewać pomieszczenie.

Sterowanie pracą klimatyzatora jest bardzo łatwe. Może się to odbywać za pośrednictwem pokręteł i przycisków. Można ustawić temperaturę powietrza oraz szybkość wentylacji. A w co poniektórych modelach jest także timer, który umożliwia zaprogramowanie tych parametrów na 24 godziny. Schładzacz musi w pomieszczeniu wymieniać powietrze co najmniej 2 razy na godzinę. Dobrze jest, jeżeli regulator temperatury posiada dość szeroki zakres oraz jest wyskalowany w ten sposób, żeby można było zwiększać albo zmniejszać temperaturę co stopień.

Jeśli urządzenie zaopatrzone jest w mikroprocesor, to w takiej sytuacji mamy pewność, że nie rozreguluje się ono przypadkiem i w danym pomieszczeniu nagle nie zrobi się bardzo gorąco albo bardzo zimno. Klimatyzatory wyposażone są w filtry powietrza, które zatrzymują pył i kurz. Co poniektóre wersje również mają filtr z węgla aktywowanego likwidujący przykre zapachy.