Jeśli chciałbyś wybudować własny dom, powinieneś przyłączyć go do sieci elektrycznej.
Najpierw musisz zdecydować z jakiej firmy chcesz mieć dostarczany prąd. Jeśli decyzja już została podjęta, musisz wypełnić wniosek o przyłączenie.

czujniki

Źródło: http://www.psgdeweloper.pl/wizualizacje

Druk dostępny jest na witrynie internetowej dostawcy energii elektrycznej. Jeśli preferujesz tradycyjne metody, to możesz wniosek wydrukować i przesłać pocztą albo złożyć osobiście w Punkcie Obsługi klienta. Umowa o przyłączeniu prądu określa termin podłączenia oraz jego koszt. Jeżeli warunki oferowane przez spółkę były przez Ciebie zaakceptowane, w ciągu 30 dni od daty jej otrzymania powinieneś podpisać umowę. Potem musisz przeprowadzić prace, jakie zostały określone w umowie przyłączeniowej. Po wykonaniu wewnętrznej instalacji, musisz zgłosić jej gotowość do przyłączenia. Należy złożyć druk ZI zatem Zgłoszenie gotowości instalacji do przyłączenia. Mógłbyś to wykonać przez internet poprzez witrynę przyłączenia albo można by też ściągnąć wniosek i złożyć go w Punkcie Obsługi Klienta.
prąd

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Potem trzeba opłacić fakturę za podłączenie do sieci. Wielkość faktury uzależniona jest od wysokości przyłączeniowej mocy, która określona jest w umowie przyłączeniowej, a także od rodzaju podłączenia, które określone jest w warunkach przyłączenia do sieci. W tytule przelewu trzeba podać numer umowy o podłączeniu. Po wybudowaniu przyłącza, firma wyśle Ci Kartę Danych Technicznych. Są w tamtym miejscu informacje, które będą potrzebne Ci przy umowie na wykorzystywanie sieci. Dokument będzie wysłany do Ciebie pocztą lub odbierzesz go w Punkcie Obsługi Klienta, do jakiego masz najbliżej.

Kiedy umowa zostanie podpisana, będzie uzgodniona data montażu licznika energii elektrycznej. Od tej chwili będziesz mógł go wykorzystywać.

Jeśli fascynuje Cię takie zagadnienie, kliknij ten link i zdobądź więcej informacji (http://www.danjan-przeprowadzki.wroclaw.pl/mieszkania-przeprowadzki-wroclaw/). Dobrze jest zbadać omawiany w tym miejscu temat dokładniej!

Za zainstalowanie licznika nie płacisz, gdyż jest własnością firmy.