Co oddziałuje na wybór pokrycia dachowego? Co zrobić by dachowe pokrycie wystarczyło na lata? Wszystko zależeć będzie od tego, na którym etapie frapujemy się nad wariantem pokrycia.
Jeżeli jesteśmy na etapie wyboru projektu domku, wtenczas dachowe pokrycie możesz zaplanować z opcjonalnego materiału.

Gdy zaś przeprowadzamy remont albo wymianę zniszczonego pokrycia wybór surowca zależeć będzie także od stanu więźby dachowej. Jeżeli jesteśmy na etapie wyboru projektu, nie jesteśmy wtenczas niczym ograniczeni – projekt pokrycia dachowego można zmieniać, nie narażając się na ponadplanowe wydatki. Jeżeli realizujemy remont starego pokrycia (bez wzmacniania więźby dachowej), ograniczeni jesteśmy konstrukcyjnymi warunkami, jakie mogą nie pozwolić na poniektóre rozwiązania.
dachówka

Autor: Rooky Yootz
Źródło: http://www.flickr.com
ekologia

Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.
budogram.pl/porady/ceramika-budowlana-korzysci

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Na kalenicach o tak zwanej rozczłonkowanej bryle korzystniej wykorzystać materiały o niewielkich wymiarach – dachówka, wióry, natomiast na dachach o większych płaszczyznach najlepiej się sprawdzą pokrycia większych rozmiarów w płytach, przykładowo blachodachówki. W czasie układania podobnych pokryć na dachach wymyślnych powstaje wiele odpadów, dlatego w ostatecznym rozrachunku wybór tańszego materiału w wielkich arkuszach może się niekiedy okazać niewiele mniej kosztowny niż wybór droższego materiału o mniejszym rozmiarze. Na pewno należy dobierać pokrycie w taki sposób, by pasowało do tendencji panujących w sąsiedztwie. Dach to duże obciążenie dla portfela.

Jeśli środki finansowe nie są nazbyt duże, na pewno łatwiej będzie go pokryć tzw. bitumicznym gontem względnie blachodachówką z najpopularniejszą warstewką – poliester niż najpopularniejszą niegdyś ceramiczną dachówką.

Ciekawią Cię różnego rodzaju branżowe posty? Zatem kliknij tutaj kruszywa drogowe i przeglądaj nasze kolejne newsy na ten temat. Liczymy na Twoją opinię.

Niewątpliwie tańszy też będzie płaski dach.