Klimatyzator w domu nie jest już luksusem, gdyż te sprzęty coraz mniej są warte. Należałoby wydać ok. 3000 złotych, aby zagwarantować sobie właściwe samopoczucie i fizyczną oraz intelektualną sprawność w upalne dni.
Najważniejszy współczynnik klimatyzatora, to jego efektywność chłodnicza czyli moc.

kamienie
klimatyzatory pokojowe

Źródło: pixabay.com
Jest przyjęte, że w pomieszczeniach mieszkalnych moc klimatyzatora wynosić powinna 1 kW na każdy metr kwadratowy płaszczyzny pomieszczenia. Do pomieszczenia o pow. 20 m2 będzie właściwy klimatyzator o mocy 2 kW. Do salonu, który ma powierzchnię 40 m2 najlepszy będzie klimatyzator o mocy 4 kW. Dla ułatwienia klientom wyboru, wytwórcy informują zazwyczaj do jakiego pomieszczenia będzie się nadawał dany schładzacz. Kiedy nabywamy klimatyzatory pokojowe wybór ich trzeba skonsultować z fachowcem. Dobór mocy tego typu klimatyzatora jest zależna dla przykładu od usytuowania ścian i otworów okiennych ze względu na strony globu. Zależy także od Rozmiaru otworów okiennych oraz ilości sprzętów, które emitują ciepło do pokoju. Tego typu sprzętami są przykładowo lampy, kuchenka czy komputer.
Pamiętać o tym jednak powinniśmy, że im moc klimatyzatora jest większa tym wyższa jest cena takiego klimatyzatora. Zakup klimatyzatora pokojowego o zbyt znacznej mocy się nie opłaca. Najbardziej popularnymi klimatyzatorami pokojowymi są klimatyzatory przenośne lub klimatyzatory typu Split, które składają się z dwóch elementów. Plusem klimatyzatorów przenośnych jest to, że można je postawić w dowolnym miejscu zależnie od prywatnego uznania oraz od zapotrzebowań.

Czyżbyś miał chęć na więcej wpisów na powyższy temat? Zachęcamy zatem do nowej witryny – po prostu naciśnij to kotły gazowe szczecin i przeloguj się do naszego portalu.

Klimatyzatory stacjonarne posiadają jednak znacznie większą moc i o wiele lepiej mogą schłodzić pomieszczenie. W czasie zakupu klimatyzatora trzeba zwracać uwagę też na dźwięk emitowany przez schładzacz.

Klimatyzacja funkcjonująca bardzo hałaśliwie to nie będzie właściwe wyjście do mieszkania. Podczas kupna klimatyzacji powinniśmy brać także pod uwagę firmę i cenę konkretnego modelu.