Zabawa ma do spełnienia w życiu dzieci naprawdę ważną rolę. Dla naszych pociech zabawa to nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim okazja do nauki niezbędnych umiejętności, które są niezbędne do przebiegającego prawidłowo rozwoju każdego dziecka. Zabawa na świeżym powietrzu, a zwłaszcza na właściwie urządzonym placu zabaw sprzyja nie tylko rozwojowi dziecka, ale także jego kondycji zdrowotnej. Jak powinien wyglądać nie stanowiący zagrożenia plac zabaw dla naszych pociech?

Plac zabaw powinien przede wszystkim gwarantować dzieciom bezpieczeństwo. Bezpieczne muszą być nie tylko rozmaite urządzania, które dostrzec można na placu. Równie istotne są nawierzchnie na place zabaw. Wspomniane nawierzchnie na place zabaw muszą odpowiednio chronić dziecko w momencie, kiedy zdarzy mu się upaść. Szczególnie ważny jest wybór typu nawierzchni pod huśtawkami, zjeżdżalniami i karuzelami. Pod tymi urządzeniami doskonale sprawdzą się nawierzchnie mineralne. Wspomniana Nawierzchnia mineralna wykonywana jest z naturalnych materiałów. W wielu wypadkach do jej produkcji stosowany jest łubek górski. Decydując się na nawierzchnię o charakterze mineralnym, można urządzić bezpieczny, ale także zaskakująco estetyczny plac zabaw, gdyż jest ona produkowana w szerokiej kolorystyce.

plac zabaw

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejna kwestia, którą trzeba poruszać to urządzania, które umieszczane są na placach zabaw. Na placach zabaw w naszych miastach dostrzec można coraz więcej sprzętów wykonanych z drewna.

Czy jakiś komentarz z witryny (http://probudiament.pl/ciecie-betonu/) zachęcił Cię do pozostawienia swej oceny? Szalenie nam przyjemnie. Zatem nie czekaj i pisz coś!

Klej do drewna (), który służy do montażu tych urządzeń powinien być na tyle mocny, aby w trakcie eksploatacji nie doszło do samoistnego demontażu tych sprzętów.

Klej do drewna powinien być również odporny na działanie warunków atmosferycznych, urządzenia te będą przecież ustawione na świeżym powietrzu. Z uwagi na warunki eksploatacji wszelkie zrobione z drewna elementy urządzeń powinny zostać zabezpieczone także solidnie dobranym impregnatem. Zarówno klej, jak i impregnaty muszą spełniać normy odnoszące się do bezpieczeństwa zabawek. Również farby, którymi powleczone są wszystkie, zarówno te zrobione z drewna, jak i metalowe części urządzeń muszą posiadać stosowne atesty. Sprawa bezpieczeństwa dzieci na placu zabaw jest naprawdę ważna, nie można o tym zapomnieć przy jego wykonywaniu.