Najprawdopodobniej najczęściej stosowanym przez ludzi olejem jest ten palmowy. Produkowany jest on z miąższu lub z nasion orzechów olejowca gwinejskiego. Jest stosunkowo niedrogi oraz prosty w produkcji, jednak dietetycy alarmują, że jest on niestety niezdrowy.
Bardzo łatwo jest pomylić olej kokosowy oraz palmowy np.

Pracownik

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
cegła klinkierowa

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
standard

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com

z tego powodu, że oba produkuje się z palmy. Jednak jeśli olej kokosowy to prawdopodobnie najbardziej zdrowy olej na świecie, tak ten palmowy posiada określone szkodliwe składniki. olej palmowy jest spotykany niemalże w każdym miejscu: jest składnikiem ciast, czekoladek czy płatków śniadaniowych. Jest też często używany w różnorodnego typu kosmetykach. Posiada on duże ilości nasyconych kwasów tłuszczowych, które mogą sprzyjać otyłości. Powoduje on wzrost tzw. złego cholesterolu LDL. Nadwyżka taka może grozić pojawieniem się miażdżycy, a także zawałów serca czy udarów mózgu.
Na drugiej szali leży olej kokosowy. Pochodzące z niego tłuszcze nasycone są bardzo właściwe, ponieważ niezwykle pozytywnie wpływają na serce, mają pozytywny wpływ na zrzucenie niepotrzebnych kilogramów, umacniają układ immunologiczny oraz właściwą przemianę materii. Poza tym mogą regulować pracę tarczycy i gwarantują młodzieńczy wygląd cery. Sekretem takiego oleju jest kwas laurynowy, a zatem składnik, którego nie zawierają odmiennego typu oleje. Mówi się, że tego typu kwas jest zdolny uczynić cuda, gdyż ma on pozytywne właściwości zdrowotne.

W ludzkim systemie przekształca się on w monolauryn, czyli monogliceryd o bardzo silnych właściwościach bakterio- czy wirusobójczych.

Jeśli chcesz zgłębić kolejne informacje na opublikowany tutaj temat, zobacz portal (http://www.na-technology.pl/skaner-optyczny/), a niewątpliwie on także będzie dla Ciebie wyjątkowy!

Można go używać do walki z odrą czy pierwotniakami.