Wreszcie nabyliśmy naszą długo wyczekiwaną działkę w górach. Zgodnie z naszymi planami ma być odskocznią od życia w mieście, w którym niestety wciąż musimy mieszkać ze względu na pracę. Natomiast jest ona na tyle blisko, iż możemy spędzać tam każdy weekend. W związku z tym powinniśmy rozejrzeć się za jakimś projektem domku, jaki niekoniecznie musi być specjalnie dużych rozmiarów, natomiast powinien pełnić swoje podstawowe funkcje, a do tego dobrze komponować się z górskim otoczeniem. Co jest w tym wypadku najlepsze?

Dobrym pomysłem okażą się domy z drewna. Drewno jest materiałem pięknie prezentującym się w naturalnym otoczeniu.

Na tej stronie jest wiele praktycznych wiadomości, jednak szybko sprawdź też pozostałe szczegóły tu. One również są bez wątpliwości warte uwagi.

Tak naprawdę nikt chyba nie wyobraża sobie stawiać tego typu domu w mieście, natomiast w zielonej okolicy z pięknym widokiem na teren górzysty to niemal doskonałe połączenie. Z pewnością zanim kupiliśmy ten kawałek ziemi, który miał być naszym miejscem na relaks i odskocznią od codziennych stresów, mieliśmy wizję przyjemnych wieczorów i poranków spędzonych na przydomowym tarasie. Smakowita, gorąca kawa wypijana z rana w takim miejscu będzie czymś bardzo przyjemnym. Otóż wiele z projektów takich budynków zawiera już tarasy drewniane, jakie wręcz dodają uroku takiemu budynkowi. Niektóre z takich koncepcji mają taras, jaki posiada możliwość zamykania tej przestrzeni, przykładowo na wypadek złej pogody, co jest dosyć uniwersalnym rozwiązaniem; por. cortonbau.pl/carpenter.html. Dobrze jest coś takiego przemyśleć.

taras

Autor: Juan de Dios Santander Vela
Źródło: http://www.flickr.com

Zastanawiając się nad tym, w jaki sposób taki dom zniesie przeróżne warunki atmosferyczne trzeba pamiętać o tym, że elewacje drewniane, są zapewne bardziej wymagające jeśli chodzi o utrzymanie ich w dobrym stanie, jednak ten nasz wysiłek włożony w utrzymanie ich w świetnym stanie na pewno się zwróci. Jak wiadomo ten surowiec trzeba zabezpieczać, ochraniać przed szkodnikami, impregnować. Natomiast dziś istnieje tak dużo doskonałych, wszechstronnych specyfików na rynku, że często można już za sprawą pojedynczego zabiegu osiągnąć świetny rezultat.

Oprócz tego drewno jest świetnym izolatorem, dającym lepszy komfort cieplny. Rzecz jasna ogrzewanie w zimniejsze dni jest potrzebne, natomiast ze względu na niewielką powierzchnię domku, kominek na drewno w centralnej części domu powinien spełniać doskonale swoje zadanie. Kanały, które przeniosą ciepło po całym domu, uzupełnią świetnie całość instalacji.