Kiedy zakupimy już działkę w celu budowy domu, musimy ją jeszcze ogrodzić. Na szczęście nie jest to lokata zbyt kosztowna. Ona jednak również wymaga chwili zastanowienia, aby wybrany przez nas projekt mógł cieszyć oko przez znaczny czas.
Inaczej mówiąc, gdy chcemy dobrać ogrodzenia frontowe, większe o wiele znaczenie mają nasze wymagania i upodobania, niż pieniądze.

Te nowoczesne płoty mogłyby spełnić wymagania nawet tych najbardziej rygorystycznych osób. Zależnie od zapotrzebowań inwestorów, na rynku do nabycia są ogrodzenia, które różnią się odcieniem, stylistyką czy ilością oraz rozmiarem przęseł. Możemy użyć jakąkolwiek liczbę bram wjazdowych albo furtek. Przy wyborze ogrodzenia frontowego należy również mieć na uwadze specyficzne warunki geologiczne ogradzanego terenu. Do wyboru mamy także różnego typu materiały: od drewna, poprzez cegły na stali skończywszy. Naturalnie możemy zastosować kombinację tych materiałów, np. niezwykle znana jest ceglana podmurówka płaskowniki stalowe drewniane przęsła.

ogrody

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com
Ta końcowa wersja jest jedną z najmniej kosztownych, lecz mimo tego wygląda niezwykle estetycznie. Jeśli jednak wybierzemy podmurówkę z przęsłami metalowymi, byłaby to gwarancja solidności oraz niezwykle estetycznego wystroju.

Odcień podmurówki i poszczególnych przęseł powinniśmy oczywiście dostosować do odcienia elewacji naszego domu. Możemy też zastosować ogrodzenia frontowe z siatki albo ogrodzenie panelowe. Podstawa prawna odnosząca się do budowania ogrodzenia, to ustawa z 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane.