Ciekawą alternatywą dla często spotykanych blaszaków czy też garaży murowanych są takie, które wykonane są z płyt warstwowych. O ile te wykonane z blachy zapewniają tylko miejsce, tak dwa pozostałe typy nadają się również jako nieduży warsztat, który można wykorzystywać również w okresie zimowym.
Jeżeli konieczna jest tylko fundamentalna osłona przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi, zupełnie wystarczyłaby nam płyta o grubości 60-80 mm.

Jeśli jednak garaż z płyt warstwowych ma posłużyć również jako wykorzystywany w zimie warsztat, płyty powinny posiadać grubość w zakresie 100-120 mm. Na cenę takiego garażu posiadają wpływ tego typu czynniki jak jego usytuowanie, wielkość obiektu i jego Wyposażenie, czyli m.in. brama (polecamy brama panelowa przesuwna 3m) czy instalacja elektryczna. Dla przykładu koszt takiego rodzaju garażu o wymiarach 8×2,93m może wynosić ok. 25000 złotych. Dla dodatkowej izolacji termicznej płyty posiadają rdzeń styropianowy. To samo dotyczy ewentualnych ścianek wewnętrznych. Posiadają one grubość ok. 40 milimetrów, z kolei ściany zewnętrzne – 100mm. Tego typu garaż oparty jest na konstrukcji stalowej.
garaż z płyt warstwowych

Autor: rafael parr
Źródło: http://www.flickr.com
Barwę garażu można dopasować do swoich upodobań, przy czym tyczy się to strony zewnętrznej, natomiast jeśli chodzi o stronę wewnętrzną, najczęściej płyty są białe. W takim też odcieniu zachowana jest stolarka okienna, choć na zamówienie mogłaby być ona pomalowana na jakikolwiek kolor. cena tego garażu obejmuje także projekt budowlany, transport czy też oczywiście montaż.

Jeżeli chcielibyśmy nabyć płytę na własną rękę i wybierzemy samodzielny montaż, to powinniśmy zwracać uwagę m.in. na kwestie gwarancyjne. Można ją utracić m.in. przez niewłaściwe zamontowanie tego typu płyt warstwowych.