Gdy remontujemy łazienkę i adaptujemy poddasze i piwnicę na cele mieszkalne, to dobrze zrobić tam łazienkę. Jesteśmy w stanie ją wyodrębnić z części określonego pomieszczenia lub po prostu zmienić przeznaczenie jakiegoś z nich. Urządzanie łazienki w całkowicie nowym miejscu to wielkie wyzwanie, szczególnie w tym miejscu, w jakim nie ma pionu kanalizacyjnego i wodnego. Żeby każde urządzenie złączyć z oddalonymi pionami i zyskać właściwe spadki rury kanalizacyjnej, to dość często należy podnieść poziom podłogi w łazience oraz w sąsiadujących z nią pomieszczeniach.

brodzik w łazience

Autor: cleong
Źródło: http://www.flickr.com

Jesteśmy w stanie rozważyć tego rodzaju zmiany tam, w których po podniesieniu posadzki jesteśmy w stanie komfortowo korzystać z pomieszczeń. Przestrzeń między rurami które biegną po podłożu zapełnia się materiałem izolacyjnym, tzn. dociętymi płytami styropianowymi lub granulatem styropianowym. Na nim dopiero tworzy się podkład podłogowy. W tego rodzaju łazience spokojnie można umiejscowić najważniejsze elementy, jak brodziki łazienkowe (kliknij i zobacz przykładowe) czy umywalki, nie ma z tym najmniejszego problemu. Jednakowoż, by dobrze to się prezentowało i było funkcjonalne, wymagany jest właściwy zamysł. Dobrze więc pamiętać o innych zmianach, jak np.

Szukasz podobnych informacji na prezentowany tutaj temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź do serwisu (https://www.mercor.com.pl/) a zobaczysz, że to było bardzo proste.

budowa ścian. Warto wydzielić łazienkę lekkimi ścianami szkieletowymi, możemy je ustawić na każdym stropie i faktycznie w każdym miejscu. Wstawione jednakowoż w istniejącym wnętrzu nie będą miały tak odpowiednich parametrów, o których możemy przeczytać w prospektach.

wanna

Autor: Le living and co
Źródło: http://www.flickr.com

Ich bardziej słaba izolacyjność akustyczna bierze się z tego, że dźwięki z łazienki będą się przedostawać do pokoju obok przez warstwy podłogi. Żeby takiego typu zjawisko zmniejszyć, powinniśmy zaizolować styk profili, które tworzą szkielet ściany z podłogą. W tym celu w linii przewidzianej ściany należy wyciąć szczelinę w podkładzie podłogowym, żeby stworzyć barierę dla dźwięku. Wszystkie profile, jakie mają styczność z funkcjonującymi przegrodami, tzn. podłogą, sufitem lub ścianami podkleić powinno się taśmą tłumiącą. Wypełniając ścianę wełną, powinniśmy przyłożyć ją do płyt okładzinowych od strony bardziej cichego pomieszczenia, natomiast od strony głośniejszego miejsca, tzn. łazienki, pozostawić należy 1,5 centymetrową szczelinę. Różne produkty do łazienki warto zakupić w specjalistycznych sklepach. Można tam kupić wszystko do łazienki, między innymi wanny asymetryczne.