Ściany dwuwarstwowe są aktualnie częstokroć użytkowane w toku budowy domu jednorodzinnego oraz budowy innego rodzaju nieruchomości. Pożądane byłoby więc dowiedzieć się jak wznosi się takie ściany oraz na jakie znaczące parametry ścian dwuwarstwowych winno się zwrócić baczną uwagę.

budowa ściany

Autor: Eskadra Publica
Źródło: Eskadra Publica
Stawiając ściany dwuwarstwowe na pewno należy pamiętać, iż w wypadku ścian tego rodzaju mur jest to istotnym elementem konstrukcyjnym, zaś ocieplenie pełni rolę kluczowej bariery, która ochrania przed ucieczką ciepła z domu. Ściany dwuwarstwowe składają się z dwóch przeróżnych materiałów. To istotne, bo każdy użyty materiał ma inne właściwości oraz cechy, dzięki czemu możliwe jest zbudowanie solidnego oraz energooszczędnego domu jednorodzinnego. Niesłychanie znaczącą rzeczą jest to, aby ściany posiadały właściwy współczynnik przenikania ciepła U, który nie może być wyższy niż 0,3 W (m2K), niemniej w domach energooszczędnych wskazane jest zadbać o to, aby ten współczynnik był jeszcze niższy. Właśnie dlatego korzysta się ze ścian dwuwarstwowych, jakie pozwalają w banalny sposób osiągnąć prawidłowo niższy współczynnik przenikania ciepła U. Dzięki ścianom dwuwarstwowym możliwe jest zastosowanie wystarczająco grubej warstwy ocieplenia, dzięki czemu budowa (zobacz także: prace rozbiórkowe leszno) domu energooszczędnego odbywa się funkcjonalnie oraz dokładnie – czytaj więcej na ten temat .

przekrój

Autor: Grupa Atlas
Źródło: Grupa Atlas
Należałoby również dodać, że ściany dwuwarstwowe gwarantują zrealizowanie domów jednorodzinnych w przeróżnych stylach budowlanych, materiał ten daje więc nadzwyczaj dużo sposobności architektonicznych. Za sprawą ścian dwuwarstwowych realne jest stworzenie zarówno domu klasycznego, jak też nowomodnego, jaki charakteryzuje się wieloma ciekawymi zdobieniami i różnymi ozdobnymi detalami. Zastosowanie ścian dwuwarstwowych w budownictwie daje nam więc istotnie multum sposobności, w związku z tym mnóstwo osób entuzjastycznie sięga dziś po ten rodzaj ścian. Są one praktyczne i uniwersalne, w dodatku można bez trudności dostać je na rynku budowlanym – sprawdź i dowiedz się więcej.