Budowa domu jednorodzinnego to obowiązek wykonania warstwy wykończeniowej podłoża. Wybór elementów materiałowych, jakimi obecnie możesz wykończyć podłoże jest bardzo duży. Coraz mniejsza liczba osób decyduje się wykończyć podłoże układając parkiet. Co wobec tego zakupują w zamian tradycyjnych desek podłogowych czy parkietów?

Podłoga drewniana

Autor: Proma Polska
Deska podłogowa warstwowa będzie ponadto jednym z bardzo modnych materiałów podłogowych stosowanych do wykańczania podłóg. Deska podłogowa warstwowa posiada bardzo dużo zalet. Będzie przede wszystkim bardzo trwała oraz estetyczna. Deski podłogowe warstwowe produkowane są z naturalnych materiałów. To ich następna, bardzo ważna zaleta (potrzebna mi deska podłogowa warstwowa). Każda deska warstwowa złożona jest co najmniej z 2 warstw: jedna z nich będzie warstwą nośną, druga użytkową. Warstwę nośną zazwyczaj wykonuje się ze sklejki wyprodukowanej z drzew liściastych. Na warstwę nośną również stosowane będzie drewno wywodzące się z drzew liściastych. Jest to bardzo często materiał pochodzący z drzew rosnących w Polsce. Deska warstwowa jesion to deska, której warstwa użytkowa została wykonana z jesionu. Deska do domu – (parkiet dębowy) warstwowa jesion jest bardzo trwała, podłoga wykonana z takiej deski będzie w stanie przetrwać w bardzo dobrym stanie przez sporo lat. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy ją odpowiednio konserwować.

lakier do drewna

Autor: Altax
Źródło: Altax
Decydując się na zaprojektowanie podłoża z desek warstwowych ma się do wyboru materiały zabezpieczone na 2 sposoby. Wytwórcy uwzględniają deski lakierowane albo też olejowane. Ale może też zdecydować się na deski surowe. Te ostatnie będziemy musieli po ułożeniu zabezpieczyć samodzielnie stosując olej lub lakier – ile może kosztować deska warstwowa jesion. W uzależnieniu od koloru lakieru możemy wybierać deski w rozmaitych kolorach, chociaż ogromną popularnością wśród klientów cieszą się deski wykończone lakierem, który pozwala zachować naturalny wygląd drewna. Pozytywem materiałów podłogowych warstwowych jest także bardzo szybki i łatwy montaż. Montuje się je na tyle łatwo, że można to wykonać nawet samodzielnie. Montując podłogę z desek warstwowych sami możemy zaoszczędzić na kosztach wykończenia.