Kominek może stanowić główną dekorację domu, a równocześnie służyć jako dodatkowy element systemu grzewczego. Nowoczesne wkłady kominkowe są znacznie bardziej praktyczne aniżeli tradycyjne kominki. Aby wkład kominkowy mógł odpowiednio pełnić swoją rolę, należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale również na jego parametry techniczne.
Zalety nowoczesnych wkładów kominkowych
Nowoczesne wkłady kominkowe fantastycznie wpisują się w aktualne trendy w zakresie aranżacji wnętrz mieszkalnych.

Poza tym, wkłady kominkowe są najbardziej ekologicznymi źródłami ciepła. Spaliny wydobywające się z wkładów kominkowych są mniej zanieczyszczone niż te powstające ze spalania gazu, węgla, oleju, ale także spalin z kominków otwartych.
Zioła na parapecie

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne parametry wkładów kominkowych
Przy wyborze wkładu do swojego domu trzeba zwrócić uwagę na wiele parametrów, które podaje producent. Powinniśmy sprawdzić sprawność wkładu kominkowego jaka podawana jest w procentach, która przedstawia ile minimum energii powstającej w czasie spalania drewna odzyskuje się w postaci ciepła. Kolejnym kluczem do wyboru wkładu kominkowego jest moc nominalna – uśredniona w czasie – można przyjąć na przykład, że 1 kW mocy kominka starczy do ogrzania ok. 25 m3 pomieszczenia. Ważne parametry to również średnia temperatura spalin (średnia temperatura spalin nie może przekraczać 400°C), zużycie drewna kominkowego (podczas palenia powinno wynosić średnio 2,5 kg na godzinę, przy mocy nominalnej urządzenia 7 kW) i czas pracy kominka bez potrzeby uzupełniania opału (jeden załadunek drewna powinien starczyć na minimum 10 godzin – można wtedy mówić o komfortowym korzystaniu z kominka).
Jeśli kogoś interesują wkłady kominkowe Wrocław cnc wrocław ma sporo do zaoferowania.

W tym mieście bez trudu znajdziemy firmy specjalizujące się w sprzedaży nowoczesnych wkładów kominkowych, dzięki czemu będziemy mogli wybrać sprzęt w pełni dopasowany wyglądem oraz parametrami do naszych wymagań.