Firmy oferujące tak zwane szybkie pożyczki rosną bardzo dynamicznie, a z ich propozycji zaczyna korzystać coraz większa liczba konsumentów. Jeszcze całkiem niedawno większość osób wybierała banki, ponieważ nie było za bardzo innych interesujących możliwości.

Lecz kredyt w banku, nawet na niewielką sumę, będzie się wiązał z koniecznością odwiedzania parę razy placówki, wypełniania skomplikowanego wniosku i czekania parę dni na decyzję. Dodatkowo skończyły się czasy, gdy wystarczyło pokazać dowód i podać jakie się ma zarobki. Aktualnie banki sprawdzają bardzo dokładnie możliwości finansowe klientów, przeważnie sięgają także do historii kredytowej, i w niejednym przypadku okazuje się, że ktoś po prostu nie ma szans na dostanie czegokolwiek.

kredyt

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

W takim przypadku osoby potrzebujące pożyczyć jakieś pieniądze przeważnie zaczynają się zwracać w kierunku firm pożyczkowych, w nich przeważnie kryteria przyznawania są znacznie przyjaźniejsze, a i samą pożyczkę dostać będzie można znacznie sprawniej. Jak pokazują statystyki, z ich oferty zaczyna korzystać coraz większa ilość ludzi, z reguły takich, którzy z różnych powodów nie dostaną nic w banku lub nie mają ochoty na zabawę w ogromną ilość spraw formalnych. A że takich osób jest coraz więcej, to trudno się dziwić, że firmy pożyczkowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

W porównaniu z typowymi kredytami szybka chwilówka – faktycznie będzie szybka do otrzymania. Jednym z podstawowych plusów firm które udzielają pożyczki przez internet jest sprawne przyznawanie. Formalności są ograniczone jedynie do koniecznego minimum, starczy napisać niewielki wniosek o pożyczkę i zeskanować paszport albo dowód osobisty. Sprawnie przebiega również sam proces przyznawania pożyczki, on również jest uproszczony tak bardzo jak się da. Po złożeniu wniosku nie trzeba czekać kilka dni, tylko najczęściej po paru godzinach otrzymuje się odpowiedź. Jeżeli decyzja będzie pozytywna i będzie się posiadać konto w odpowiednim banku, to równolegle z wydaniem decyzji dostanie się również pieniądze.

Jeśli jesteś zdania, że treści umieszczone w tym wpisie są warte Twojej uwagi, kliknij tu – ten użyteczny tekst (http://www.workservice.pl/praca/monter/lodz/) również Cię zafrapuje.

Tego typu sposób udzielania pożyczek jest bardzo wygodny dla klientów, ponieważ wszystko bardzo sprawnie przebiega. Dodatkowo wszystkie formalności można bez żadnego problemu pozałatwiać bez konieczności opuszczania domu.

Pożyczkowe firmy oferują najczęściej wygodne narzędzia do składania dokumentów przez internet, dodatkowo można także zadzwonić na infolinię i tam z pomocą konsultanta wypełnić co potrzeba. Dla klientów to wszystko jest dużo bardziej wygodne, niż konieczność kilkukrotnego odwiedzania w banku, więc przy niewielkich sumach bardzo często decydują się oni na właśnie takie rozwiązanie.