Prawdopodobnie wielu ludziom zdarzyło się kiedyś przypadkiem zatrzasnąć drzwi od domu, garażu czy drzwiczki samochodowe pozostawiając klucze w środku. Nie jest to przyjemna chwila, niesie z sobą mnóstwo nerwów i zazwyczaj nawet nie wiemy co wówczas począć. Powinniśmy na tego typu momenty gdzieś w portfelu czy w telefonie mieć zapisany numer do firmy, która trudni się pomocą w takich sytuacjach.

Gdy chodzi o awaryjne obfituje w firmy działające w tej gałęzi. Trzeba szukać w Internecie, aby przekonać się jak dużo ich funkcjonuje. Należy jednak sprawdzić to zanim będzie nam konieczna pomoc. Tak na wszelki wypadek. Absolutnie większy spokój psychiczny będziemy mieć, kiedy w sytuacji awarii będziemy musieli tylko zadzwonić pod wpisany uprzednio numer, zamiast gorączkowo w pośpiechu wyszukiwać właściwego fachowca, a później się z nim umawiać na być może nieodpowiedni dla nas termin.

zamek

Autor: Winkhaus
Źródło: Winkhaus

Najlepiej tego rodzaju specjalistę odnaleźć wpisując w wyszukiwarkę frazy typu. Tak często bywa, że otwieranie drzwi przez fachowca wiąże się natychmiast z wymianą zamków.

Wkładka dwustronna, niezależnie otwierana

Autor: Winkhaus
Źródło: Winkhaus

Najczęściej nie da się ich uratować, bo trzeba je rozwiercić i tym sposobem otworzyć. W szczególności kiedy są to solidne zamki renomowanych marek. Wówczas może okazać się, iż trzeba przeprowadzić dodatkowo innego rodzaju działania. Zwykle elektrozamki to nie tylko zwykła zapadka ale także bolce wpuszczane w futryny i inne takiego rodzaju rozwiązania.

Trzeba wyszukać przykładowo hasło „Gerda Warszawa”, żeby przekonać się ile różnego typu mechanizmów da się wykorzystać w jednym zamku. Oczywiście, gwarantuje to większe bezpieczeństwo lecz także stanowi kłopot, kiedy musimy zamek otworzyć awaryjnie. Wtedy zwykły ślusarz z wiertłem i śrubokrętem nie przyjdzie nam z pomocą i niezbędna jest firma oferujące pomoc fachowców w otwieraniu wszelkiego rodzaju skomplikowanych zamków.

Działania te nie należą do tanich,warto więc zwracać uwagę na to gdzie są nasze klucze, aby wtego typu awaryjnych momentach znajdować się możliwie rzadko. Oszczędzimy sobie kłopotów, sporo pieniędzy no i naturalnie zamek a często również i futrynę, ponieważ nie trzeba będzie rozkładać połowy drzwi, żeby się dostać do domu.