Pomieszkiwanie w starym domu jest tak błogosławieństwem, jak i zmorą. Z jednej strony nie tylko od święta obcuje się z przeszłością, a wykorzystywane kiedyś budowlane rozwiązanie (np. potężne mury i małe otwory okienne) o wiele lepiej sprawdzają się niż te XXI-wieczne (w budynku jest ciepło i nie ma potrzeby, aby go dodatkowo ogrzewać).

remont mieszkania

Autor: BromfordGroup
Źródło: http://www.flickr.com
A z drugiej strony całymi tygodniami walczy się z wilgocią, a koszty napraw stają się znacznie wyższe niż tych wykonywanych w blokach pamiętających czasy Polski Ludowej. Czasem jednak zbyt wielkiego wyboru nie posiadamy i decydujemy się siedzieć na starych śmieciach.Dom i wnętrze stanowią nierozerwalną całość, jeżeli mamy na myśli całokształt zagadnień związanych z szeroko pojętym mieszkaniem na wsi albo w mieście. Warto jednak podkreślić, że wyraz dom trzeba łączyć nade wszystko z facetem, a wnętrze z przedstawicielką płci przeciwnej. Dlaczego? Bo dżentelmeni najczęściej dbają o całokształt, w tym również o sprawy typowo finansowe – tak czy inaczej ich dochody w naszym kraju są wyższe niż małżonek. Mężczyźni łatają przeciekający dach, reperują cieknące krany i dokonują wszelkich pozostałych i koniecznych zarazem, domowych napraw. Z drugiej strony białogłowy mają za cel troszczyć się o wnętrze domu, czyli jednym słowem o to, aby był przytulny i gustownie urządzony. Zobaczmy teraz, jak frazę dom i wn?dom złącza przemysłoweze można odnieść do starego budynku usytuowanego na wsi (urządzanie mieszkania – sprawdź szczegóły).Pan domu musi podczas remontów tak dobierać półfabrykaty, aby później nie trzeba było jeszcze raz wydawać pieniędzy na nieprzewidziane poprawki. I tak w przypadku stuletniego budownictwa o wiele lepiej sprawdzą się tynki wapienne niż gipsowe. Byłoby idealnie, gdyby mężczyzna posiadał sporą wiedzę książkową i praktyczne umiejętności z wielu dziedzin, czyli jednym wyrazem, był jak Leonardo da Vinci. Wtedy koszty remontu będą względnie niższe. Nie trzeba będzie wołać elektryka, aby ten dokonał wymiany przestarzałej instalacji.

po remoncie

Autor: OK Apartment
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast gospodyni zajmie się aranżowaniem wnętrza (akcesoria do kuchni – więcej odnajdziesz pod tym adresem). Musi ona kontrolować wydatki i w razie potrzeby kupować niefirmowe artykuły. Bardzo użyteczne okażą się tutaj umiejętności typowo kobiece i to nie tylko te kojarzone z utrzymaniem higieny. Jeżeli gospodyni nauczyła się obsługiwać maszynę do szycia, to może np. wykonać śnieżnobiałą zasłonkę, na której wyszyje brązowy napis nawiązujący swoją treścią do przeszłości pobliskiego miasteczka.