Zarobki uzyskane w Holandii są całkowicie inaczej rozliczanie niż te, które pochodzą z innych krajów Unii Europejskiej. Są natomiast aż tak sprzyjające, iż możemy za ich sprawą korzystać w naszym kraju z ulgi abolicyjnej, czyli zmniejszyć zobowiązania na rzecz polskiego urzędu skarbowego.

pieniądze

Autor: Daniel Deppe
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzimi podatnicy, którzy są zatrudnieni w Holandii muszą rozliczać się z podatku od wynagrodzenia, jaki zarabiany jest za granicą. Co do zasady, to rozliczenie podatkowe składa się podwójnie, dzięki czemu zwrot podatku z Holandii jest możliwy. Podatnicy, jacy w tym kraju pracowali powinni zrobić rozliczenie w Holandii, dodając do deklaracji jakie były to zarobki, ulgi w podatkach i podatek do zapłaty albo nadwyżkę zaliczki na podatek należny – więcej: tekst.

Dzięki tym rzeczom możemy mieć zwrot podatku z zagranicy.

Interesuje Cię tylko rzetelna informacja ze strony? Jeśli tak, to namawiamy do przejrzenia naszej witryny, na której za każdym razem wyszukasz pewne informacje.

Mimo tego, taka osoba musi też dokonać rozliczenia podatkowego w Polsce. Rozliczenie wynagrodzenia obywateli państwa polskiego, które jest z Holandii opiera się o ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych. Chodzi też o konwencję między państwem polskim a Królestwem Niderlandów, która wspomina o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz zapobieganiu unikania płacenia podatków od dochodu. Podpisano ją 13 lutego 2002 roku w Warszawie.

Dochody zarobione w Holandii należy rozliczyć – tutaj – w swoim rodzimym kraju metodą tak zwanej zasady proporcjonalnego odliczenia. Tak więc taki rezydent podatkowy obniża podatek obliczony w swoim rodzimym kraju od całej puli swoich wynagrodzeń, biorąc pod uwagę kwotę podatku, którą zapłacił w Holandii. Odliczanie takiego podatku nie jest natomiast całkowite, lecz proporcjonalne do kwot, jakie zostały zarobione w Polsce albo Holandii.