Jak dzisiaj przedstawiają się ceny mieszkań w największych polskich miastach? Jak duża jest cena metra kwadratowego w różnych lokalizacjach? Powinniśmy przyznać, iż największa zmiana ceny została odnotowana w Katowicach oraz Łodzi, tam mieszkania stały się tańsze o kilkanaście procent. W skali kraju pojawia się jednakże stabilizacja cen.

panorama warszawy

Źródło: pixabay.com
Od lat, co nie dziwi, najbardziej pokaźnym rynkiem nieruchomości jest stolica. Miesięczna zmiana mediany ceny mieszkania dość rzadko potrafi przekroczyć jeden procent, zaś w skali roku – jedynie parę procent. W stolicy bardzo dobrze rozwija się pierwotny rynek, ale i we wtórnym możemy dostrzec wiele udanych transakcji. Mieszkania w Warszawie są bardzo popularne w różnorakich dzielnicach miasta, jak mieszkania na Grochowie w Warszawie, taka tendencja na pewno się nie skończy tak szybko- mieszkania na Grochowie.

Szczególnie, że kupujący posiadają do wyboru bardzo znaczny wybór, jeśli chodzi o standard, lokalizację czy wielkość mieszkań. Na rynku nie brakuje osób jakie kupują nieruchomości czysto inwestycyjne, za gotówkę. Tego typu osoby są w szczególności bardzo aktywne na pierwotnym rynku, tam szukają mieszkań typowo pod wynajem. Najbardziej pokaźnym zainteresowaniem cieszą się mieszkania 2-pokojowe o powierzchni 40-45 metrów i 3-pokojowe w rozmiarze 50-55 mkw. Jak chodzi o pozostałe ośrodki miejskie, to jak wspomnieliśmy wcześniej, do sporych spadków cen doszło w Katowicach. W ciągu 12 miesięcy ceny poszły natomiast w górę wyłącznie w Gdańsku, Krakowie i Poznaniu, w pozostałych ośrodkach miejskich zanotowano obniżki. Jednak w Warszawie i Wrocławiu były one na niskim poziomie, wysokości 0,5 procenta.

budynek mieszkalny, mieszkania

Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszym kwartale 2016 roku deweloperzy przekazali do użytkowania 17,2 tyś. nieruchomości, pokazuje to zwiększenie w stosunku do analogicznego okresu 2015 roku o prawie 54 procent. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy dano do użytku 68,3 tysiąca nieruchomości, co daje aż o 14,7 procenta więcej mieszkań niż rok wcześniej. Zauważyć możemy niesłabnące zainteresowanie kupujących, a to pokazuje, że deweloperzy nie zwalniają tempa z kolejnymi inwestycjami.

Sprawdź ten link i zobacz więcej wskazówek tutaj dotyczących rozważanej w tym wpisie sprawy. Te porady bez wątpienia także na długi czas zostaną w Twej pamięci.

Wszystko wskazuje na to, że tendencja będzie utrzymana przez kolejną część roku, wszystkie warunki są do tego sprzyjające.