Niedawno temu zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące rozliczania podatku VAT jeżeli chodzi o sprzedaż produktów objętych obciążeniem odwrotnym. Trzeba przede wszystkim podkreślić, że VAT od sprzedaży towarów czy usług rozlicza sprzedawca. Jeśli jeżeli chodzi o produkty, do których odnosi się załącznik nr 11 do ustawy o vat materia przedstawia się inaczej.

wyliczenia podatkowe

Autor: chrstphre ㋛ campbell
Źródło: http://www.flickr.com

Mowa o produktach, w związku z którymi obowiązek rozliczenia VAT z tytułu dostawy towaru przechodzi na nabywcę. Oprócz produktów, o których wspomina załącznik nr 11 do ustawy o VAT, mechanizm jest stosowany, gdy zrealizowane są przesłanki z art. 17 ust. 1 pkt 7 ustawy o VAT. Należy wskazać, że z obowiązkiem podatkowym mamy do czynienia w chwili wydania towaru lub w chwili, w której usługa zostaje wykonana, ewentualnie w chwili wystawienia faktury, ale nie po upływie 7 dni od dnia wydania towaru lub wykonania usługi. Dla niezaznajomionych: nr 11 do ustawy o vat.

W określonym terminie przez przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą składana jest deklaracja VAT. Podatnik jest zobligowany wiedzieć, jaka deklaracja VAT jest dla niego przeznaczona. Najczęściej stosowane formularze to: VAT-7, VAT-7K, VAT-7D. Przykładowo, VAT-7 jest skierowany do przedsiębiorców, którzy rozliczają się z urzędem skarbowym raz na miesiąc, rozliczanie raz na kwartał dokonywane jest na formularzu VAT-7K.

Czujesz, że masz wątpliwości? (https://www.notariuszchojnice.pl/) Zatem pragniemy zawiadomić Cię, że w każdej minucie można się z nami kontaktować. Z radością odpowiemy na każdą opinię.

Coś interesującego: etyczny biznes.

Należy wspomnieć, że zakładanie działalności gospodarczej wiąże się z niemałymi wyzwaniami. Trzeba wypełnić wiele formalności. Na początkującym przedsiębiorcy ciąży wiele obowiązków. Łatwo się w tym wszystkim zakupić. Sprawowanie pieczy nad księgowością to bardzo wymagająca sprawa, którą czasem warto oddać ekspertowi. Łatwo o błędy w procedurze rozliczania VAT. Etyka biznesu to również materia, z którą styka się osoba rozkręcająca własną firmę. Tu propozycje: deklaracja vat.

jak obliczyć podatek

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Jej tajniki najlepiej poznawać w praktyce. Warto jednak wiedzieć, że etyka biznesu składa się przynajmniej z dwóch elementów. Etyczne prowadzenie działalności to nie tylko bowiem działanie w oparciu o obowiązujące prawo, ale także na podstawie uznanych norm społecznych.