Zapytanie o hobby najczęściej jest dla Ciebie niewygodne? Nie wymyślaj wykrętów. Pasję ma każdy, chociaż nie wszyscy pozwalają się jej rozwinąć.
W jaki sposób to zmienić? Rozejrzyj się w koło po czym zadaj sobie nieco skomplikowanych pytań.

Domy szkieletowe

Źródło: www.morguefile.com
Odpowiedzi będą Twoją busolą. W erze szybkiego tempa życia, natłoku środków masowego przekazu, zamiłowanie wiąże się nam częstokroć z zabawnymi zainteresowaniami, w które „zabawiają się” osoby dorosłe. „Chyba mają za dużo czasu wolnego” – powiadają bardziej krytyczni i będą mieć troszkę racji. Jednostki, które rozwijają własną pasję, poświęcają jej niezwykle dużo czasu, rezygnując choćby z aktywności w Mediach społecznościowych, wypadów do kina, bądź oglądania TV. To wyzwanie, z jakim nie musieli borykać się choćby nasi rodzice, którzy z nudów jak też z braku dostępu do multimedialnych, zabijali monotonność łowiąc rybki, robiąc na drutach, gromadząc znaczki , wykonując odlewy (więcej informacji płyty na formy) z gipsu czy też zwyczajnie spotykając się ze znajomymi.

Jedną z metod na odkrycie swego hobby może być przypomnienie sobie, które zajęcie angażowało nas w największym stopniu, gdy byliśmy dziećmi: sport, a być może kontakt z rówieśnikami? Zastanów się, ażeby odnaleźć trop. Następną podpowiedzią jest chwila obecna. Jeżeli po pracy wykonujesz dodatkowe projekty, pomimo, iż nie wymaga tego Twoja sytuacja finansowa, może okazać się, iż rozwój dokładnie w tym kierunku jest tym, co ciekawi cię w największym stopniu.

Istotna jest uczciwość, otwarty umysł oraz wyrozumiałość. Daj szansę swoim pomysłom, nawet wtenczas, jeśli wydają się być niewykonalne. Uczciwie odpowiedz sobie na pytanie, czy konkretna czynność sprawia Ci satysfakcję i radość.