Jak wybierać drzwi wewnętrzne, żeby dobrze się spisywały? Na jakie rzeczy zwracać uwagę? Na początek musimy zdecydować się na odpowiedni model drzwi. Następnie przedstawiciel producenta dobrze bierze wymiary, dzięki czemu na pewno będą pasować. Najlepiej kupować drzwi łącznie z profesjonalnym montażem, dla przykładu drzwi wewnętrzne Warszawa. To bardzo istotne, gdyż sami możemy je źle wstawić, a przez to utracić gwarancję.

drzwi

Autor: James Wu
Źródło: http://www.flickr.com

Co istotne, produkt razem z usługą zamontowania ma niższy VAT. Barwę drzwi dobrze jest dobierać kierując się barwą stolarki okiennej, lub też dobierając go do ścian oraz podłogi. Do każdego z wejść dobrze wybrać drzwi z tej samej linii stylistycznej. Drzwi jednoskrzydłowe posiadają najczęściej szerokość od 60 do 110 centymetrów. Większe drzwi wymagają większej ilości zawiasów, na przykład trzy, gdyż są zdecydowanie cięższe. Drzwi o nietypowych wymiarach są robione na specjalne zamówienia. Możemy je także zmniejszyć, często za dopłatą.

Istnieją drzwi lewe, to te, które przesuwając skrzydło do siebie, za klamkę chwytamy lewą ręką, natomiast zawiasysą po lewej stronie. Jeżeli zawiasy są po prawej stronie, a drzwi odmykamy prawą ręką, to są to drzwi – invado.pl/ – prawe. Bardzo istotne, aby drzwi – (sprawdź drzwi w stylu angielskim) do pomieszczeń, które potrzebują wentylowania (to znaczy łazienka, toaleta albo kuchnia) miały wycięte otwory wentylacyjne lub podcięcie na wysokości 1-30 milimetrów, gdyż to zapewnia przepływ powietrza. Niezbędna jest właściwa ościeżnica. Powinna być co ważne dopasowana do modelu skrzydła. Rozróżnia się dwa rodzaje. Klasyczna, to znaczy przylgowa ma na obwodzie kilka profili, z nimi łaczy się skrzydło drzwiowe. W tego typu ościeżnicach montuje się widoczne zawiasy, jakie znajdują się na zewnątrz konstrukcji. Są to często dwa zawiasy, lecz przy cięższych skrzydłach mogą być trzy. Tu pełen wpis

drzwi

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejny rodzaj, czyli ościeżnice bezprzylgowe posiadają prostszy przekrój. Dobrze pasują do nich skrzydła, które mają prosty kant. Przywierają do ościeżnicy tylko po zewnętrznym obwodzie. Łatwiej takie drzwi utrzymać w czystości. Żeby całkowicie wykorzystać plusy ościeżnic bezprzylgowych, często montuje się w nich ukryte zawiasy. Część zawiasu trzeba wprowadzić w bok ościeżnicy, a część w skrzydło. Drzwi z ościeżnicami bezprzyglowe są jednak gorszą barierą akustyczną aniżeli przylgowe.