W jaki sposób naturalnie zachęcić najmłodszych,aby spędzały więcej czasu na zewnątrz? To naprawdę proste, po prostu dostosujmy część ogrodu na plac zabaw. Huśtawki, zjeżdżalnie czy piaskownice bez wątpienia przekonają każde dziecko do spędzania czasu na dworze. Najważniejsze jest jednak właściwe planowanie placu oraz wybór wyposażenia. Pamiętajmy bowiem, że miejsce zabaw może być wspaniałym miejscem dla dziecka, ale tylko gdy zachowamy podstawowe zasady przy jego urządzaniu.

gardencenter.pl

Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker
Najdogodniej wybierać naturalne elementy, jak drewno.

Czy podoba Ci się prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to zobacz ponadto szczegóły w treści (http://www.respect.energy/praktyczne-informacje-przed-inwestycja-w-fotowoltaike/), gdyż one też mogą być dla Ciebie niezwykle wartościowe.

Jest to powszechny budulec konstrukcji, który wykorzystuje się do konstruowania placów zabaw. Przygotowane akcesoria, które możemy dostać w sklepach, czyli piaskownice czy drewniane domki dla dzieci są dopasowane do użytkowania przez małe dzieci. Przy własnoręcznej budowie należy mieć na uwadze, żeby wierzchnia warstwa drewna była jak najbardziej wyrównana, zaokrąglona na rogach, bez drzazg. Samo zaś drewno powinno być zaimpregnowane, jest to najlepsza ochrona przed butwieniem oraz psuciem się drewna. W takim wypadku należy również posprawdzać czy impregnaty są bezpieczne i nie wymagają okresu karencji. Co zaś,gdy pragniemy wybierać huśtawki czy pojazdy dla dzieci z materiałów sztucznych?

Z reguły miejmy na uwadze, że mnóstwo budowli, które należą do asortymentu placów zabaw jest zrobionych z tworzyw sztucznych. Materiał ma swoje niebywałe plusy, zwłaszcza jest lekki i tak naprawdę nie potrzebuje naprawy. Przy zakupie powinniśmy jednakże sprawdzić czy zrobiono je z materiału zakwalifikowanego do kontaktu z dziećmi, np. gardencenter.pl. Zdarza się bowiem, rzadko, ale jednak, że tworzywa są niebezpieczne i nie mogą być dopuszczone do sprzedaży.

Dzieci

Autor: Felix Padrosa Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Świetnie sprawdzają się wybrane zabawy, a prym na pewno mają domki dla dzieci. Tak naprawdę mogą pełnić mnóstwo funkcji. To jednocześnie świetne miejsce do zabawy jak i skład na narzędzia,w którym maluchy są w stanie przechowywać swoje ogrodowe zabawki. Z jednej strony więc dziecko ma swoją kryjówkę, swój własny świat, z drugiej dzięki temu prościej utrzymamy porządek w ogrodzie. Klasycznie domki są tworzone z drewna, dlatego więc najpopularniejsze to drewniane domki dla dzieci, niemniej coraz większą popularnością cieszą się także plastikowe konstrukcje.