Drzwi wewnętrzne to nie taka bagatelna rzecz! Trwałe, eleganckie a także właściwie dopasowane do estetyki pomieszczenia, potrafią być autentyczną „wisienką na torcie”.
Wewnętrzne skrzydła to też fascynujący prolog – zwiastun tego, co czeka nas za nimi.

producenta drzwi

Autor: JOT – BE NIERUCHOMOŚCI
Źródło: JOT – BE NIERUCHOMOŚCI
Opłaca się więc pokusić się o drzwi, jakie będą zachwycać nie jedynie funkcjonalnością, lecz i intrygującym designem. Jak kupić drzwi wewnętrzne? Na początek rozpocznij od spraw w największym stopniu prozaicznych, przykładowo takich jak strona, w jaką otwierać się będą skrzydła (na lewo bądź na prawo?) i systemu ich otwierania (do wewnątrz bądź na zewnątrz pomieszczenia). Odpowiedź na owe kwestie będzie zależna przede wszystkim od rozmiarów pomieszczenia, rozlokowania włączników światła a także tego, czy w sąsiedztwie drzwi będą stały meble wózki transportowe o wydatnych gabarytach.
zobacz to

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
materiały izolacyjne

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com
W pokoju dziennym bądź gabinecie wspaniale sprawdzą się skrzydła dźwiękoszczelne. Izolacja akustyczna spowoduje na pewno, że nasze wnętrza staną się kameralne oraz ciche – pozostałym lokatorom nie będą przeszkadzać już nocne filmowe maratony, a Ty za każdym razem skupisz się przy pracy. Zapytaj więc producenta drzwi w jakim stopniu konkretny model jest dźwiękoodporny. Skrzydła prowadzące do piwnicy czy do garażu powinny być z kolei wypełnione specjalnym surowcem izolacyjnym, jaki zapobiegnie przenikaniu zimna do mieszkania. Coraz to popularniejsze stają się zatem skrzydła przesuwane lub harmonijkowe, jakie zajmują na pewno mnie miejsca niż uchylne rodzaje.

Trzeba jednakże mieć na uwadze, iż drzwi harmonijkowe nie sprawdzają się w bardzo wąskich otworach drzwiowych (zajmują nadto dużo miejsca, stąd wchodzenie do pomieszczenia może okazać się niekomfortowe).