Okres grzewczy, czyli jesień i zima, jest dla wielu osób niezwykle surowy. Za suche powietrze może wywoływać kłopoty z nabieraniem powietrza, cerą, a u co poniektórych pojawia się również kaszel albo ma miejsce osłabienie układu odpornościowego.
Odpowiada ono również za pewnego rodzaju kłopoty z koncentracją czy też niską jakość nocnego odpoczynku.

Wszystko, to powoduje, że rzeczywiście warto w domu mieć odpowiedni sprzęt, który skutecznie mógłby zwilżyć powietrze, nie tylko podczas okresu grzewczego, lecz również przez cały rok. Najlepiej sprawdzą się oczywiście nawilżacze powietrza. Dobrze byłoby wiedzieć, że tego typu sprzętów jest w sprzedaży bardzo wiele. Odróżniają się one od siebie przede wszystkim budową, lecz również sposobem oraz efektywnością ich działania. Najtańsze są towary w postaci nakładki, które montujemy na kaloryferze.

Czy ten materiał uważasz za wartościowy? Jeśli tak, to kliknij i przeczytaj więcej tutaj (http://www.wolplanposadzki.pl/) – będące tutaj kwestie udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje zapytania.

Tego typu nawilżacz powietrza należy napełniać wodą oraz działa on pod wpływem temperatury, cyklicznie nawilżając otoczenie.

lustro

Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to urządzenie bardzo tanie, przy czym jak można się bez trudu domyśleć, nie za bardzo efektywne. Może obsłużyć dość niewielki obszar, dlatego też będzie przydatne jedynie w stosunkowo małych pokojach. Jeśli zależy nam na wyższej skuteczności, to musimy wybrać sprzęty podłączane do energii elektrycznej. Ich podział odnosi się do tego typu typów jak nawilżacz parowy, ewaporacyjny lub nawilżacz ultradźwiękowy.

W sprzedaży można znaleźć również specjalistyczne modele wyposażone w tzw. jonizator powietrza. Działa on tak, że w czasie pracy, takie nawilżacze powietrza wytwarzają jony ujemne (czyli aniony), które mogłyby neutralizować jony dodatnie, czyli kationy, które są w powietrzu.