Szare płyty chodnikowe już dawno przestały straszyć mieszczan nie tylko napodjazdach prywatnych domów, ale również w centrum miasta.

Obecnie wyjątkowo popularna jest kostka brukowa. Pojawia się jako element ścieżek w ogrodach i rowerowych i oczywiście chodników. Kiedy rozpoczęła się moda na brukowane,kolorowe chodniki?

kostka brukowa

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe

Kryterium przy wyborze kostki brukowej są również walory estetyczne. Klienci są wybredni, więc naprawdę są pewni tego, czego oczekują i jak chcą wykończyć rozpoczęty projekt. To nie jest do końca ważne, czy chodzi im o podjazd do garażu czy dróżkę w centrum ogrodu, kostka musi być ładna. W związku z tym, że modny wygląd dopadł także brukarstwo Poznań i pozostałe miasta jako pierwsze wprowadziły zmianę chodników, w ich ślady poszli też inwestorzy i mieszkańcy.

Rodzaje kostki brukowejFirmy dają klientom – prywatnym i indywidualnym – szeroki wachlarz produktów. Kupić można bez problemu najtańszą kostkę wykonaną z betonu. Nie oznacza to jednak, że zainteresowaniem nie cieszy się kostka brukowa Poznań, Kraków i Warszaw oraz pozostałe miasta wybierają tańsze rozwiązania. Kostka pojawiła się na przystankach, remontowanych odcinkach ulic i chodników.

Ciekawią Cię tego typu wątki? Masz chęć na to, by czytać ich więcej? Zatem kliknij, aby zobaczyć źródło (http://www.esoil.pl/k,5,kluber-smary) opisów. Wszystko odnajdziesz w tym linku.

Od pewnego czasu normą stało się układanie kostki brukowej Poznań jest również pierwszym miastem, które licząc na przyjęcie euro 2012, zadbało o wygląd chodników.Kolorowa kostka

kostka brukowa

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/stary_rynek01.jpg

Początkowo inny niż szary bruk dziwił mieszkańców. To głównie dlatego, że kilka lat temu panowały szarości. Wyłożenie, miast, podejść i podjazdów do urzędów żółtą, a także czerwoną kostką brukową okazało się jednak strzałem w dziesiątkę. Przede wszystkim wzrósł komfort. Odeszły bezpamiętnie połamane chodniki z płyt. Dodatkowo miasta wyładniały. Są zdecydowanie przyjemne i również w pochmurne czasy nie straszą już tak mocno. Czy rzeczywiście szczególnie u nas ideał sięgnął bruku?

Źródło: WykaBruk