Wolny dzień to czas, w którym można się zrelaksować i zacieśnić więzy rodzinne. Często spędza się go przed telewizorem, ale przy ładnej aurze jest to ogromną stratą czasu. Latem lepszym rozwiązaniem jest całodniowa wycieczka do lasu lub nad wodę.

wycieczka

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com
Wypad na łono natury nie kosztuje dużo i da się go przygotować w ciągu kilku chwil.
Przede wszystkim wybierzmy kierunek naszej wycieczki.

Ta wskazówka z witryny (https://boxyszczescia.pl/) przypadnie Ci do gustu, gdyż także traktuje o podnoszonym w niniejszym wpisie dylemacie. Co równie warte odnotowania, robi to w porywający sposób.

Dobrze, żeby dojazd do celu był naprawdę bezproblemowy. Przy wyjeździe samochodem nie ma większego problemu, ale kiedy chcemy skorzystać z autobusu lub pociągu, powinniśmy mieć stuprocentową pewność, że dojazd w obie strony nie zawiedzie. Sytuacja, w której ucieka nam ostatni autobus, potrafi zepsuć humory wszystkim.

Warto też zadbać o to, żeby czuć się na wypadzie wyjątkowo. Wybierzmy miejsce lubiane przez całą rodzinę lub takie, w którym można coś odkryć – wtedy wycieczka piesza ma nawet określony cel, na przykład dojście nad wodę lub do punktu widokowego. Wtedy nawet normalny wypad do lasu może stać się atrakcją. Często jeziora i sposobność popływania sprawiają, że wycieczka jest odrobinę fajniejsza dla dzieci, ale nie jest to obligatoryjne.
dziecko

Autor: Remy Sharp
Źródło: http://www.flickr.com
A co z jedzeniem? Piknik, którego nigdy nie jemy, jest idealnym rozwiązaniem! Wystarczy przecież tylko trochę przygotowań oraz szybki wypad do sklepu, żeby zwykłe sandwiche zamienić tortille i banany na pyszną sałatkę owocową. Oryginalne i smakowite jedzenie doda energii nawet najbardziej zmęczonym podróżnikom. Na cały dzień na powietrzu powinno się wziąć naprawdę dużo wody. Oczywiście inną interesującą możliwością jest ognisko, które kochają i dzieci, i dorośli.

Na czas przerwy możemy zabrać jakieś gry i zabawki, ale definitywnie spróbujmy zostawić w domu tablety, a telefon weźmy tylko dla bezpieczeństwa. Powinniśmy za to pamiętać o wzięciu ciepłych ubrań na wypadek pogorszenia pogody i dobrego nastroju.