Jak planujemy zakupić mieszkanie to zawsze trzeba pamiętać o wielu ważnych kwestiach, dzięki jakim uda nam się je nabyć bez jakichś komplikacji. Zwłaszcza odnosi się to do sytuacji, jak chcemy nabyć mieszkanie, które jest jeszcze budowane. Nim podpiszemy umowę z deweloperem najlepiej dowiedzieć się o najbardziej ważnych kwestiach.

malowidło - dom

Autor: Alejandro
Źródło: http://www.flickr.com

Faktycznie trzeba pamiętać, że gdy powierzamy pieniądze firmie deweloperskiej to troszkę ryzykujemy. Należy więc liczyć się z tym, iż firma może zbankrutować, a my stracimy oszczędności, które włożymy w wybudowanie naszego domu.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to szybko sprawdź tutaj (https://transcomp.pl/) podobne materiały – one również są warte zainteresowania.

Na pewno w jeszcze gorszej sytuacji są osoby, jakie wezmą na nią kredyt, ponieważ z mieszkania nic nie będzie, a do spłacenia zostanie znaczący dług. Tak więc nowe mieszkania są zdecydowanie zachęcające i to nie zadziwia, lecz kupować należy z głową i w tym wypadku nie istnieją żadne obaw- zobacz .

fotka - dom

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Całe szczęście jednakowoż bankructwa w branży deweloperskiej nie są jakieś bardzo częste, to raczej pewne przypadki, o których mówi się dość dużo w mediach. Z tego względu też może wytworzyć się fałszywy obraz, jakby za każdym razem miało coś się stać.

Zainteresował Cię ten wpis? Kliknij zatem w ten link, dowiedz się także (http://www.centrumwygody.pl/), czy następne notki też przypadną Ci do gustu. Mamy nadzieję, że tak.

Jednak takiego ryzyka nie powinniśmy wykluczyć i zawsze powinniśmy być uważni, zwłaszcza, iż sprzedaż mieszkań w tym obszarze rynku jest dość powszechna- polecamy sprzedaż mieszkań tutaj. Na pewno ryzyko stracenia wpłaconych za mieszkanie oszczędności możemy zminimalizować, gdyż od jakiegoś czasu obowiązują przepisy, jakie ochraniają nabywcę lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Te przepisy zobowiązują deweloperów do otwarcia w banku rachunku powierniczego, na który powinny trafiać pieniądze każdego kupującego mieszkanie jeszcze w czasie budowy.

Jeżeli planujemy mieć spokój najlepiej odnaleźć inwestycję z rachunkiem zamkniętym. Po wpłacone przez nas oszczędności deweloper sięgnie dopiero wtedy, jak już będzie zawarty akt notarialny jaki przenosi na nas własność mieszkania. To właściwie znaczy, iż deweloper musiałby sfinansować budowę samodzielnie lub za pomocą kredytu. Może być jednakże też tak, że rachunek będziemy mieć otwarty, nie zamknięty. W tej sytuacji bank wypłaci deweloperowi gromadzone na nim pieniądze, jak roboty postępują. Niestety, tego rodzaju rachunek nie zapewnia pełnego bezpieczeństwa, więc lepiej wybierać dewelopera, jaki gwarantuje rachunek zamknięty.