Jeśli nie zajętego miejsca posiadamy w mieszkaniu bardzo mało, nie trzeba tracić go na tradycyjne drzwi. Istnieją także drzwi przesuwne, które mogłyby być chowane w ścianie. Jest to wyśmienite remedium na kłopoty z niewielką ilością miejsca.
Takie drzwi przesuwne chowane w ścianę nie utrudniają komunikacji i nie będą zajmować cennych centymetrów.

kamienie

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Są jedynie trochę bardziej wymagające przy projektowaniu oraz przy montażu. W niniejszym tekście podpowiemy, w jaki sposób wykonać drzwi przesuwne chowane w ścianę. Instalacja drzwi przesuwnych nie zawsze jest zadaniem dla fachowców, przy czym wymaga określonych umiejętności technologicznych. Najważniejszy jest prawidłowo sporządzony projekt mechanizmu oraz dobra instrukcja instalacji dostarczana przez producenta takiego rozwiązania. Drzwi przesuwne chowane w ścianę są dobierane do domów (link budowa domów kraków) czy lokali, w których osiągnięcie funkcjonalnego podziału na strefy jest dużym wyzwaniem ze względu na stosunkowo mały metraż.

Wystrój mieszkania

Autor: Nico Kaiser
Źródło: http://www.flickr.com
drzwi przesuwne chowane w ścianę

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Wsuwane w specjalną kasetę skrzydło nie blokuje wąskiego korytarza oraz nie komplikuje przejścia, dzięki czemu możemy zaaranżować wnętrze czy też zaplanować ustawienie mebli lub też przedmiotów z większą swobodą. Z kolei w przestronnych wnętrzach tego typu drzwi przesuwne chowane w ścianę zezwalają na stworzenie stref w otwartym pomieszczeniu, zatem chociażby złączenie oraz rozgraniczenie jadalni, kuchni czy salonu. Drzwi w ścianie najkorzystniej planować już na etapie projektowania wnętrza mieszkania, a najpóźniej w czasie budowania ścian działowych, ponieważ inaczej ich montaż może się wiązać z bardzo pracochłonnymi przeróbkami. O wiele mniej problematyczny zabieg to montaż drzwi przesuwnych po ścianie, dla przykładu po prowadnicach.

Trzeba pamiętać, że skrzydło w ścianie pozwala nam na zupełnie odmienne podejście do zaprojektowania wnętrza, szczególnie strefy przejścia między różnymi pomieszczeniami.