Po remoncie łazienki czas na koniec, czyli dodatki. Wydaje się, że trudny jest dobór lampek, płytek wanny, jednak czy pamiętamy o grzejniku? Jak kupić grzejnik do swojej łazienki, jak go znaleźć i czym się kierować przy zamówieniu?

grzejnik elektryczny

Autor: Zehnder
Źródło: Zehnder

Podobnie jak grzejniki pokojowe, kaloryfery montowane w łazience są w różnorakich kolorach i odmianach. W odróżnieniu od zwyczajnych kaloryferów są oparte na wielu – nowoczesnych – systemach. Może jest sens, by postawić na nietypowe grzejniki?

Grzejniki na wodęKaloryfery są w stanie z powodzeniem zastąpić zwykłe grzejniki do łazienki i zupełnie tak samo można je podłączyć do systemu ogrzewania. Zasada działania jest wyjątkowo łatwa – woda przepływając przez kaloryfer, przekazuje energię na zewnątrz, ogrzewając naszą łazienkę. Grzejniki wodne miwają poważną wadę. Działają jedynie w czasie zimy, w związku z czym, nie będziemy mogli podgrzać pomieszczenia wedle własnego uznania.

Może wodno-elektryczne?Jeśli chodzi o grzejniki wodno-elektryczne montaż wygląda podobnie. Rozbieżność polega na metodzie grzania wody.

Sądzisz, że masz wątpliwości? (www.bth.pl/) Zatem pragniemy zawiadomić Cię, że w każdej chwili możesz do nas pisać. Z radością zareagujemy na każdą opinię.

W jednym z kolektorów wbudowana jest dodatkowo grzałka elektryczna. Pomaga ona w podgrzewaniu łazienki w ciągu całego roku. Dobierając grzałkę później, należy wiedzieć, aby moc była mniejsza od całego grzejnika o co najmniej 100–150 W.

łazienki, umywalki, wanny
Ogrzewanie elektryczne w łazience
Kaloryfery elektryczne mają stosunkowo niewielką moc i nie służą niestety do ogrzania łazienki. W dodatku też zwykle służą jako urządzenia dogrzewające np. garderoby. Instalacja jest bardzo banalny, zupełnie jak sama obsługa. Trzeba powiesić je na ścianie i podłączyć do instalacji elektrycznej. Grzejniki elektryczne dostosowane są do standardów. W dodatku liczne z tych urządzeń posiadają właściwy bezpiecznik, wyłączający dopływ prądu. Więcej konkretnych produktów pod tym linkiem .