Kiedy przymierzamy się do budowy domu, chcemy aby był to dla nas najodpowiedniejszy budynek. Pragniemy zadbać o każdy szczegół. Chcemy nadzorować całą pracę specjalistów, by na pewno wykonali wszystko po naszej myśli. Często samodzielnie urządzamy wnętrza, jednak nie zawsze mamy odpowiednie wyczucie stylu, dlatego też zostawiamy wszystkie prace fachowcom. Choć teoretycznie zdajemy sobie sprawę, czym zajmuje się architekt wnętrz, warto upewnić w stu procentach, by nie pomylić się przy zamawianiu usług profesjonalisty.

Pokój

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
Jak sama nazwa wskazuje, architekt (zobacz fakty) projektuje wnętrza. Sprawia, by pokoje były nowoczesne, klimatyczne i zgodne z upodobaniami właścicieli. Architekt wnętrz dobiera prawidłową kolorystykę, dba o pełny projekt i nadzoruje jego realizację. Architekt musi wiedzieć, jak używane będzie dane pomieszczenie i jaką ma specyfikę. Bardzo często specjalista przygotowuje kilka projektów, by klient był jak najlepiej zadowolony. Cały proces musi być konsultowany z właścicielami. To oni mają poczuć się jak u siebie. Architekt może dodać wnętrzom oryginalności. Uczynić coś więcej niż jedynie wybrać meble i kolor ściany. Wszystkimi dodatkami, wykończeniem wyposażenia, trudni się dekorator. Nie jest on odpowiedzialny za funkcjonalność, nie musi mieć wiedzy technicznej. Z reguły nadaje wnętrzom końcowy klimat. Należy podkreślać wszystkie prace są zawsze konsultowane z właścicielem. Obecnie niemalże wszystkie usługi można znaleźć online. Dlatego też w Internecie wyszukamy portfolio prawie wszystkich architektów. Jest to niezwykle proste. Należy jedynie wprowadzić w wyszukiwarkę frazy takie jak, między innymi: architekt wnętrz (dodając nazwę miejscowości), przykładowo: „architekt wnętrz Wrocław”. W odpowiedzi otrzymamy szeroką ofertę. Najczęściej na witrynie znajdziemy galerię zdjęć wykonywanych projektów, całkowitą ofertę, czasami cennik, który jest jednak trudny do określenia, gdyż projekty są zazwyczaj wyceniane indywidualne oraz oczywiście dane kontaktowe. Należy obejrzeć wiele stron projektantów (wdał się w polemikę) i zapoznać się z ich pracami. Można również zwrócić uwagę na estetykę witryny internetowej. Na pewno przedstawi nam poniekąd poczucie smaku autora.

Frapuje Cię problematyka podnoszona w tym wpisie? Zobacz oprócz tego również inne zbliżone materiały – zwyczajnie wejdź tutaj hurtownia kamienia.

Wbrew pozorom jest to naprawdę istotne.

Budowanie domu jest niezwykle ważną inwestycją. Tworzymy budynek, który ma nie stać się tylko budynkiem. To inwestycja na lata, ma posiadać niepowtarzalny klimat, który zwiększy nasze poczucie relaksu. Architekci wnętrz postarają się, żeby każdy poczuł się w swoim mieszkaniu wyjątkowo.