Badania tensometryczne są jednym ze metod badania deformacji w składnikach budowy. Tensometrami można wytyczać stałe sprężyste surowców, wyznaczać komponenty poziomu deformacji i licznych skali złączonych z nimi, takich jak: napięcia, siły, momenty, ciśnienia.

Specjalistyczne tensometry mają nadzwyczaj duże użycie przy analizie poziomu odkształcenia w wycinkach maszyn, pojazdach, konstrukcjach budowlanych.

oprogramowanie

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki pomiarom tensometrycznym jest możliwość określić, czy wykonana konstrukcja odpowiada instalacjom kreślarskim pod kątem indeksów wytrzymałościowych, czy jest bezpieczna i trwała. Na etapie konstrukcji oryginału jest możliwość wyeliminować marne miejsca i zmodyfikować konstrukcję przed zapoczątkowaniem wytwórczości.

Czy ten komentarz spod linku (https://www.esoil.pl/k,1,total) zachęcił Cię do pozostawienia swej oceny? Niezmiernie nam miło. Zatem nie czekaj i pisz coś!

Dzięki pomiarom tensometrycznym, jest możliwość wzmocnić, jak także zoptymalizować pod względem masy, bez pogorszenia parametrów wytrzymałościowych. Pozwala to fabrykantowi na przygotowanie dobrej jakości, niezawodnego i konkurencyjnego wyrobu.

Analiza typu MES pozwala na kompleksowe oszacowanie wytrzymałości, sztywności, i optymalizację masy i geometrii części szkieletów, poczynając od prostych szkieletów elementów maszyn, kończąc na ramach skrzyń pojazdów szynowych, autokarów, tramwajów.Analiza MES wspomagana komputerowo, pozwala na prędkie i względnie wnikliwe zdobycie efektów, których zdobycie sposobem analitycznych wskazań jest wprost niewykonalne, biorąc pod uwagę kompleksowość sprawdzanych konstrukcji.

oprogramowanie

Autor: Lea Latumahina
Źródło: http://www.flickr.com

Do realizowania analiz MES wykorzystywane jest specjalistyczne oprogramowanie, bazujące na metodach symulacji komputerowej. Strategie owe są aktualnie najbardziej funkcjonalnym przyrządem wspierającym tok planowania, diagnozy i oceny szkieletów inżynierskich, zjawisk, również testowań naukowych. Umożliwiają one na umiejscowienie miejsc niebezpiecznych w konstrukcji, związanych ze skupieniem naprężeń mogącą przyczynić się do zniszczenia, wyznaczenie rozkładu, oraz poziomu naprężeń i deformacji w konstrukcji. Analiza MES to również obliczenie wartości sił reakcji, oraz poziomu temperatury w konstrukcji i związanych z nią odkształceń termicznych.